گروسی: هفته‌های آتی برای مذاکرات وین سرنوشت ساز است

13:34 - 29 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۹۰۶
مدیرکل آژانس بین‌الملل انرژی اتمی می‌گوید که چند هفته آینده برای تعیین سرنوشت مذاکرات برجامی وین، سرنوشت ساز است.

- «رافائل گروسی»، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه با روزنامه «واشنگتن پست» ضمن اعلام این که به زودی برای دیدار با مقام‌های ایران، به تهران سفر می‌کند گفت که چند هفته آینده در تعیین این که آیا مذاکرات وین برای احیای برجام از سرگرفته می‌شود، سرنوشت ساز است.


وی افزود که چند هفته آینده در تعیین این که آیا آمریکا و ایران می‌توانند به مذاکرات وین برای احیای برجام بازگردند یا خیر، تعیین‌کننده است.

 

مدیرکل آژانس ادامه داد که تهران در پاسخ به درخواست فوری اش برای دیدار، از او دعوت کرده است تا طی روز‌های آینده با مقامات سیاسی ایران در تهران دیدار کند.

گروسی همچنین در خصوص آینده مذاکرات وین گفت که تمامی اعضای برجام از جمله انگلیس، آلمان، روسیه و چین به همراه اتحادیه اروپا که نقش هماهنگ کننده را دارد و آمریکا که به صورت یکجانبه از برجام خارج شده‌اند، به وی گفته اند در صورتی که نظام نظارتی آژانس در ایران به طور کامل احیا نشود، دستیابی به احیای این توافق بسیار دشوار خواهد بود.

 

رافائل گروسی در بخش دیگری در پاسخ به سؤالی در خصوص این که آیا برنامه هسته‌ای ایران به اندازه‌ای پیش رفته است که بازگشت به دوران ۲۰۱۵ و زمان امضای برجام دشوار شود، گفت «واضح است است که اوضاع موجود تغییر کرده است.»ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *