آزادی ۱۳۲ نفر از زندانیان آذربایجان غربی در هفته وحدت

13:02 - 29 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۸۷۱
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از آزادی ۱۳۲ نفر از زندانیان این استان در هفته وحدت خبر داد.
- عتباتی به همراه جعفری مدیر کل دیوان محاسبات کشور و مجیدی دادستان مرکز استان اذربایجان غربی و کلیه دادستان‌های حوزه‌های قضایی  این استان به صورت همزمان  از زندان‌های استان بازدید و ضمن بررسی وضعیت زندان و اطلاع از کمبود‌ها و نیازمندیها، در مراسم آزادسازی زندانیان مشمول آزادی شرکت کرد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در این آیین در زندان ارومیه گفت: به مناسبت هفته وحدت و به یمن میلاد مولود عزیز ماه ربیع الاول و با کمک مردم نیکو سرشت و نوعدوست، ۱۳۲ نفر از زندانیان غیر عمد و مالی استان آزاد و به آغوش خانواده خود باز می‌گردند.

وی با بیان فضایل والای حضرت ختمی مرتبت ادامه داد: سیره و عمل پیامبر نور و رحمت برای ما درس است و این رفتار پیامبر الگویی برای همه ماست.

عتباتی با اشاره به تقارن آزادی جمعی از مددجویان با میلاد مسعود پیامبر خوبی‌ها و مهربانی‌ها از مددجویان مشمول آزادی خواست تا به میمت این ایام و روح آسمانی پیامبر عظیم الشان اسلام با خود و خدای خود عهد ببندند تا منبعد در یک مسیر درست گام بردارند و اراده کنند که دیگر راهشان به زندان نیفتد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی همچنین اعلام داشت در این روز هفتاد و چهار قاضی از زندان‌های استان بازدید نموده اند که حاصل آن اعطای مرخصی به ۱۷۳۲ نفر، اعطای مرخصی پایان حبس به ۷۰ نفر، موافقت با آزادی مشروط ۵۱ نفر، موافقت با تعلیق اجرای بقیه مجازات ۵ نفر، موافقت با اشتغال خارج از زندان ۱۴۱ نفر، موافقت با حبس تحت نظارت سامانه‌های الکترونیک ۴۵ نفر و آزادی ۴۰ زندانی با مشارکت خیرین و ستاد دیه در این هفته مبارک بود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *