کاهش ۲۶ درصدی مدت زمان رسیدگی در دادگستری استان کرمانشاه

17:47 - 30 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۸۶۰
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از کاهش ۲۶ درصدی مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های قضائی در دادگستری این استان خبر داد.
-توسلی زاده  در گفتگو با میزان با بیان اینکه یکی از شاخص‌های اساسی در سند تحول قضائی کاهش زمان رسیدگی است، افزود در سال ۱۳۹۸ مدت زمان رسیدگی پرونده‌ها در این دادگستری حدود ۱۱۰ روز بوده است که این رقم در سال ۱۴۰۰ به حدود ۸۷ روز رسیده است که با کاهش ۲۶ درصدی مواجه ایم.

رِئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه جلوگیری از اطاله دادرسی یکی از مطالبات به حق مردم است، افزود: قوه قضاییه طی این سال‌ها در راستای کاهش مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها در محاکم، اقدامات مختلفی ازجمله اجرای سند تحول قضایی انجام داده است.

توسلی زاده با بیان اینکه به دلایل مختلف از جمله مشکلات اقتصادی هرساله بر تعداد پرونده‌های قضایی اضافه شده است، به نحوی که در مدت زمانی یاد شده حدود ۱۹ درصد ورودی پرونده‌ها افزایش داشته است اظهار داشت: علی رغم مشکلات یاد شده و دیگر مسائل از جمله بیماری کرونا که بیش از ۵۰۰ نفر از همکاران اداری و قضائی این دادگستری درگیر این بیماری بودند و هر کدام به صوت متوسط ۱۴ روز در مرخصی بوده اند و نیز کاهش ساعات اداری، موفق شدیم تاحدودی شرایط رسیدگی به پرونده‌ها را تسهیل کنیم.

وی با اشاره به عوامل تشکیل پرونده‌های قضائی در دادگستری استان کرمانشاه و شیوه مواجهه مردم با آن اضافه کرد: بار‌ها تاکید کرده ایم بسیاری از پرونده‌های قضائی نیاز به تشکیل و پیگیری در دادگستری ندارند و می‌شود از ظرفیت بزرگان و معتمدین و به شیوه مصالحه آن‌ها را حل کرد. ضمن اینکه این دادگستری با تشکل ستاد‌های مختلف "صبر " در سراسر استان کرمانشاه بر آن است از ظرفیت خود مردم برای حل بسیاری از مشکلات استفاده کند و از تشکیل پرونده‌های قضائی جلوگیری کند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *