کیفیت هوای تهران سالم است

9:57 - 29 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۸۵۰
کیفیت هوای پایتخت امروز (پنجشنبه، ۲۹ مهر) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۶۰ در شرایط قابل قبول (سالم) قرار دارد.
-به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز بر روی شاخص ۷۳ در شرایط قابل قبول بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۶، اُزن با شاخص ۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۳۶ و منوکسیدکربن با شاخص ۲۱ بود.

ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۳۳، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۳۷، شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۴۵ در ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و هوای پاک داشتند

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۱۱، ژئوفیزیک منطقه ۶ با شاخص ۱۰۴ و ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۱۰۲ در ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۷۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در تهران به ثبت رسیده است.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *