هشدار عضو شورای شهر درباره بروز یک فاجعه

2:16 - 29 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۷۸۷
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: باید برای حل مشکل اسناد محله «شمیران نو» فکری اساسی شود.
ناصر امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با میزان در مورد حل مشکل زمین‌های اوقافی محله شمیران نو اظهار کرد: شهرداری تهران در این زمینه ورود کرده است و دفتر توسعه محلات را در این محله مستقر کرده است، که تمام تلاش خود را این دفتر توسعه محله انجام می‌دهد تا تکلیف ثبت زمین‌ها را مشخص کند، با توجه به اینکه اکثر املاک محله شمیران نو بافت فرسوده هستند باید هرچه سریعتر به وضعیت این محله رسیدگی شود.

وی افزود: باید فکری اساسی برای محله شمیران نو شود تا وضعیت املاک و سند‌های این محله که سالهاست با مشکلاتی رو به رو است و لازم است دیگر دستگاه‌ها به کمک شهرداری مشکل این محله را حل کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران آمادگی این موضوع را دارد که حل مشکل این محله را تسهیل کند، اما اینکار کمک دیگر دستگاه‌ها را نیاز دارد که اگر این مشکل حل نشود می‌توان گفت در آینده مشکلات بیشتری برای این محله رخ دهد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در این محله ساخت و ساز‌هایی صورت گرفته است که حاصل همه این سازوکار‌های غیرقانونی این است که ۹۵‌درصد از کالبد محله فرسوده و ۸۳‌درصد آن تخریبی است؛ یعنی با زلزله‌ای بیشتر از ۵ ریشتر فرو ریخته و با وجود تراکم جمعیتی در این بافت، یک فاجعه رخ می‌دهد. موضوعی که اهالی محله نیز بر آن تاکید دارند و کوچه‌های با عرض کم زیاد و ساخت و ساز‌های غیرمعمول شکل گرفته‌اند.


برچسب ها: تهران شهرداری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *