عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس: حجم تولید برخی کالاها متناسب با تقاضا نیست

9:00 - 29 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۷۵۹
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس بابیان اینکه باید میزان تولید کالاها به‌اندازه کافی باشد، گفت: طبق گزارش‌های مسئولان ذی‌ربط، حجم تولید برخی کالاها متناسب با تقاضا نیست و لازم است نظارت بیشتری بر این مسئله انجام شود
محمد خدابخشی در گفت‌و‌گو با میزان، با اشاره به گرانی برخی کالا‌های اساسی، اظهار داشت: دولت باید یک نظارت کامل و جامعی روی زنجیره تولید، تامین و توزیع کالا‌های اساسی داشته باشد.

وی بیان داشت: نظارت دولت بر کالا‌هایی که به آنها ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده شده است، باید بیشتر باشد و یارانه‌ها و ارز دولتی که داده می‌شود نباید به جیب واسطه‌ها برود و نفع آن را باید مردم ببرند. کالا‌های اساسی باید با قیمت ارزان در اختیار مردم قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس با بیان اینکه باید میزان تولید کالا‌ها به اندازه کافی باشد، گفت: طبق گزارش‌های مسئولان ذی ربط، حجم تولید برخی کالا‌ها متناسب با تقاضا نیست و لازم است نظارت بیشتری بر این مسئله انجام شود تا قیمت‌ها کنترل شود.

خدابخشی ادامه داد: به دلیل آنکه نظارت درستی بر بازار نمی‌شود، دلالان و سوءاستفاده‌گران مدام قیمت کالا‌های اساسی را افزایش می‌دهند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ساماندهی شبکه توزیع، ایجاد سامانه‌های کنترل هوشمند بازار، ایجاد سامانه جامع حمل و نقل و ایجاد کد رهگیری کالا  جزو عوامل ضروری برای کنترل قیمت اجناس و کالا‌های مختلف است که حتما باید عملیاتی شود.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *