نماینده مجلس خبرگان: ضرورت وحدت از احکام مستقل عقلی است

14:36 - 28 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۷۲۱
نماینده مجلس خبرگان وحدت را از احکام مستقل عقلی خواند که حتی اگر در شرع مقدس به آن اشاره‌ای نشده بود، به حکم عقل واجب می‌شد.
- «سید رحیم توکل» در وبینار روز دوم سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی با اشاره به این که احکام اسلامی به دو نوع احکام مستقل عقلی و احکام غیر مستقل عقلی تقسیم می‌شود، تصریح کرد: در احکام مستقل عقلی نیازی به بیان شرع مقدس وجود ندارد و خود عقل به تنهایی بر آن حکم می‌دهد.

نماینده مجلس خبرگان با بیان این که وحدت از نوع مستقلات عقلیه است که حتی اگر اشاره‌ای به آن در شرع مقدس وجود نداشت، حکم عقل برای آن کافی بود، تصریح کرد: اتحاد و همبستگی برای همه کسانی که به خداوند اعتقاد دارند، ضروری است.

توکل با اشاره به این که در شرایط کنونی که دشمنان خواستار برچیده شدن و نابودی اسلام هستند کسانی که به خداوند ایمان دارند، موظفند گردهم آمده و مانع تحقق اهداف آن‌ها شوند، تاکیدکرد: این گردهمایی نیازمند ابزاری است که ابزار آن کنار گذاشتن اختلافات و تبدیل شدن به ید واحد است.

وی با اشاره به همراهی اهل سنت با شیعیان در جنگ با داعش در عراق و سوریه، تصریح کرد: مسئله در این کشور‌ها بحث شیعه و سنی نبود بلکه مسئله تمامیت عراق و سوریه مطرح بود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت همراهی شیعه و سنی در ایران تاکید کرد و از جمله زیبای حجاج در مراسم برائت از مشرکین در مکه یاد کرد که بر روی بنر‌ها نوشته شده بود: الهنا واحد، نبینا واحد، کتابنا واحد، قبلتنا واحده، فماذا الفرقه. خدایمان یکی است، پیغمبر ما یکی است، قرآن ما یکی است، قبله ما یکی است. چرا از همدیگر جدا باشیم؟
 
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *