واکنش فدراسیون بسکتبال به لغو دیدارهای یک تیم لیگ برتری؛ پای بازیکنان خارجی در میان است؟

0:01 - 30 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۶۹۶
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
تیم خانه بسکتبال خوزستان دیدارهای ابتدایی خود در هفته اول لیگ برتر را به دلیل ابتلای بازیکنانش به کرونا از دست داد.

- لیگ برتر بسکتبال در سال ۱۴۰۰ از روز شنبه ۲۴ مهر ماه آغاز شد تا باز هم شاهد شور و هیجان در بین اهالی این رشته محبوب باشیم، اما در همان هفته نخست بازی هم شاهد لغو دو دیدار بودیم که دلیلش ابتلای بازیکنان یکی از تیم‌ها به بیماری کرونا بود.

تیم خانه بسکتبال خوزستان که با هدایت حماد سامری و با ترکیبی از بازیکنان بومی و جوان در کنار دو بازیکن آمریکایی پا به این فصل گذاشته به دلیل ابتلای بیش از ۷ بازیکنش به کرونا و طبق قوانین مجوز بازی پیدا نکرد تا دو دیدار نخست این تیم در فصل جدید لغو شود.

پس از انتشار این این خبر حواشی زیادی در فضای مجازی مطرح شد مبنی بر اینکه دلیل لغو بازی‌های خانه بسکتبال خوزستان به خاطر کرونا نبوده و احتمالا مشکل به دلیل مجوز‌های مربوط به حضور دو بازیکن آمریکایی این تیم است.

از همین رو فرهاد زحمتکش، سرپرست کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال در خصوص این موضوع اظهار داشت: من واقعا از اظهارات هیچ اطلاعی ندارم. طبق معمول تیم خانه بسکتبال خوزستان مبتلایان خود را به پزشک معمتمد فدراسیون معرفی کرده و دیدار‌های این تیم پس از تایید پزشک مورد اعتماد فدراسیون لغو شد. لغو این دیدار‌ها هیچ ارتباطی به بازیکنان آمریکایی این تیم ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر همین مشکلات مربوط به کرونا برای تیم تازه لیگ برتری شده نظم آوران سیرجان هم به وجود آمده و با توجه به ابتلای بازیکنان این تیم به کرونا احتمال دارد دیدار آینده نظم آوان در روز سه‌شنبه مقابل کاله هم لغو شود.

لازم به ذکر است دو بازیکن آمریکایی با نام‌های آنتونی جنیوری با ۲۸ سال و ۲۰۵ سانتی متر قامت به همراه دارینگتون هابسون با ۳۴ سال و ۲۰۱ سانتی متر قامت که فصل پیش در تیم پنارول آرژانتین توپ می‌زد، برای خانه بسکتبال خورستان بازی خواهند کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *