رئیس مرکز حراست وزارت کشور خواستار نظارت بیشتر شوراها بر عملکرد شهرداران شد

14:38 - 28 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۶۸۲
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس مرکز حراست وزارت کشور با بیان اینکه شورا‌ها می‌توانند نظارت بیشتری بر عملکرد و شهرداران داشته باشند، گفت: در کل کشور ۴۲ هزار و ۹۸ شورا در انتخابات اخیر داشته‌ایم که ۱۳۸۰ شورای شهر و ۴۰ هزار و ۷۱۸ شورای روستا هستند.
- بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمد ابراهیم شوشتری در جلسه هم اندیشی مدیریت شهری با حضور روسای شورا‌های شهر استان تهران با بیان اینکه اهمیت شورا‌ها در قانون اساسی و فرهنگ ما مشهود است اظهار داشت: در ۹ اصل قانون اساسی به موضوع شورا‌ها اشاره شده و شورا‌ها نمود مشارکت عملی مردم در مدیریت کشور هستند.

وی افزود: در کل کشور ۴۲ هزار و ۹۸ شورا در انتخابات اخیر داشته ایم که ۱۳۸۰ شورای شهر و ۴۰ هزار و ۷۱۸ شورای روستا هستند و در مجموع ۱۲۷ هزار و ۷۴۲ نفر اعضای شورا داریم که از ارکان مهم تصمیم‌گیری در کشور هستند.

رئیس مرکز حراست وزارت کشور عنوان کرد: این خیل عظیم شورا ظرفیت بالایی برای کشور است که می‌توانند در رضایتمندی شهروندان تاثیرگذار باشند.

شوشتری سپس گفت: شورا‌ها می‌توانند نظارت بیشتری بر عملکرد و شهرداران داشته باشند و در زمینه رضایت‌مندی مردم نقش موثری ایفا کنند.

وی با اشاره به آسیب‌های شورای شهر افزود: یکی از مشکلات در شوراها، دخالت در مسائل اجرایی است، وقتی شهردار سالم را انتخاب می‌کنید نباید به دنبال دخالت در امور اجرایی باشید.

رئیس مرکز حراست وزارت کشور خاطرنشان کرد: تعداد زیاد نیرو‌های موجود در شهرداری‌ها و دست درازی به بودجه شهرداری‌ها از مشکلات است، ضمن اینکه خودداری از مطالبات شخصی و کمک به ایجاد درآمد پایدار از جمله نکات مهمی است که باید مورد توجه شورا‌ها قرار بگیرد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *