فرماندار زرندیه: آتش‌سوزی واحد تولیدی طبیعت سبز پارس کهن ۲ مجروح در پی داشت

12:11 - 28 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۶۵۲
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
فرماندار زرندیه با بیان اینکه آتش‌سوزی واحد تولیدی، صنعتی طبیعت سبز پارس کهن ۲ مجروح در پی داشت، گفت: آتش سوزی تحت کنترل است، ولی به دلیل نوع محصول هنوز اطفاء کامل صورت نگرفته است.
- سیامک سلیمانی در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره آتش‌سوزی واحد تولیدی، صنعتی طبیعت سبز پارس کهن این شهرستان گفت:  آتش‌سوزی در این واحد تولیدی ۲ مجروح در پی داشت.
 
وی گفت: به محض اطلاع هماهنگی لازم برای اعزام نیرو‌های آتشفشانی و امداد و نجات به محل آتش‌سوزی انجام گرفت و شخصاً در محل حضور پیدا کردم.

سلیمانی افزود: متأسفانه بخشی از انبار نگهداری و بسته‌بندی محصولات دچار حادثه آتش‌سوزی شد که برآورد اولیه خسارات بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال بوده است و حدوداً ۵۰ هزار متر از سالن‌های مسقف این واحد تولیدی دچار آتش‌سوزی شده‌اند.

فرماندار زرندیه عنوان کرد: علت آتش‌سوزی هنوز مشخص نیست، اما گمانه‌زنی‌ها حاکی از اتصال برق است که کارشناسان در حال بررسی علت اصلی وقوع حادثه هستند.

وی با بیان اینکه این حادثه آتش‌سوزی تلفات انسانی نداشت، خاطر نشان کرد: فرمانده انتظامی شهرستان با حضور به موقع در این حادثه دچار جراحاتی شدند که بصورت سرپایی در محل مداوا شد که یک نفر دیگر هم دچار حادثه شده بود که به بیمارستان اعزام شد.

سلیمانی تأکید کرد: محصولات ماشین آلات این واحد تولیدی دچار خسارات شده‌اند. امدادرسانی در حال ادامه داست. آتش‌سوزی و حریق تحت کنترل است و به دلیل نوع محصول و مواد آتش‌زایی که در این واحد تولیدی قرار داشته است، اطفال کامل طریق صورت نگرفته است، اطفال کامل حریق صورت نگرفته است و عوامل حاضر در محل در حال لکه‌گیری و اطفال کامل هستند.

وی گفت: برای اطفای حریق درخواست کمک داده شد که بلافاصله از استان‌ها و شهرستان‌های همجوار نیرو‌های امدادی به محل اعزام شده‌اند و در حال کمک به اطفای حریم هستند.

فرماندار زرندیه گفت: شاید تا حدود ساعت ۱۶ تا ۱۷ امروز روند اطفال کامل حریق طول بکشد. متأسفانه یک عامل فزاینده آتش‌سوزی باد غالبی بود که در اوایل صبح داشتیم و هم‌اکنون هم شروع شده.
 
 
انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *