برنامه سازمان نوسازی مدارس، مبتنی بر «سند تحول بنیادین» است

11:22 - 28 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۶۲۲
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گردهمایی معاونان و مدیران کل حوزه ستادی و استانی سازمان نوسازی، برنامه محوری مبنتی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را از مشخصه‌های فعالیت اجرایی سازمان برشمرد.
-به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی مهر در گردهمایی معاونان و مدیران کل حوزه ستادی و استانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور که در اردوگاه شهیدباهنر برگزار شد؛ ضمن قدردانی از حمایت ویژه سرپرست وزارت آموزش و پرورش از برنامه‌های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، گفت: یکی از مواردی که در این دوره مدیریتی با جدّیت دنبال شد برنامه‌ریزی و فعالیت اجرایی مجموعه، بر اساس برنامه ریزی مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و زیرنظام «تأمین فضا، تجهیزات و فناوری» است.

وی با اشاره به این که در این سال‌ها به همت همه تلاشگران عرصه مدرسه‌سازی، کار‌های بزرگی انجام شد؛ افزود: برچیده شدن مدارس خشتی و گلی؛ عبور موفق از بحران زلزله کرمانشاه و سیلاب گسترده سال ۱۳۹۸ در چند استان کشور و جمع‌آوری بخاری‌های نفتی مدارس و ساماندهی سیستم‌های گرمایشی مدارس و تعیین تکلیف و تأمین اعتبار پروژه‌های نیمه‌تمامی که سال‌ها رها شده بودند، از جمله کار‌ها و دستاورد‌های مهمی بود که به نتیجه رسید.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، گفت: «سلامت کاری» از ویژگی‌ها و دستاورد‌های ارزشمند مجموعه نوسازی مدارس است و این مهم نشانگر دقت نظر و تعهد بالای اخلاقی همکاران است.

وی همچنین با قدردانی از حمایت ارزنده و گسترده جامعه خیرین مدرسه ساز، اعتماد خیرین را سرمایه پرارزش و دیرینه سازمان نوسازی مدارس دانست و خاطر نشان کرد: این حجم مشارکت گسترده و همدلانه خیرین مدرسه‌ساز بود که سازمان برنامه و بودجه را در خصوص افزایش اعتبارات و تخصیص ردیف پروژه‌های مشارکتی متقاعد کرد و شاهد جهش اعتبارات مدرسه‌سازی در سال‌های اخیر بودیم.

رخشانی مهر گفت: سازمان نوسازی مدارس کشور علاوه بر حوزه اجرایی در بخش مطالعاتی نیز فعالیت‌های خوبی داشته است که از آن جمله می‌توان به مطالعات و تدوین آیین نامه‌ها و نشریاتی از قبیل مقاوم سازی، مدیریت سبز و مکان‌یابی در ساخت فضا‌های آموزشی اشاره کرد.

وی همچنین انتصاب نخستین معاون ستادی و مدیرکل استانی زن را یک تحول در حوزه مدیریت، به منظور بهره گیری از ظرفیت و توانمندی زنان دانست و اضافه کرد: مجموعه مدیران نوسازی مدارس امروز، ترکیبی از جوانی و تجربه است و رویکرد جوانگرایی را در انتصابات پیگیری کرده ایم تا با بهره مندی از دانش، تخصص و تعهد کارکنان، توسعه فضا‌های آموزشی شتاب بیشتری داشته باشد.

رخشانی‌مهر به کسب رتبه‌های برتر تعدادی از ادارات کل نوسازی مدارس استان‌ها در «جشنواره شهید رجایی» اشاره کرد و گفت: باید ساماندهی و جمع آوری مدارس سنگی نیز با همت دوستان و همکاران دنبال شود تا زودتر به نتیجه برسد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *