فوران بی‌اخلاقی در آستانه انتخابات تعدادی از فدراسیون‌های ورزشی

9:43 - 28 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۵۸۰
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
در آستانه برگزاری انتخابات برخی از فدراسیون‌های ورزشی، برخی بی‌اخلاقی‌ها در حال انجام است.

- در حالی که قرار است تا پایان سال جاری انتخابات تعدادی از فدراسیون‌ها همچون شنا، تکواندو، دوچرخه‌سواری، بوکس، کبدی و ژیمناستیک برگزار شود اتفاقاتی در حال رخ دادن است که به هیچ عنوان نمی‌توان این اتفاقات را اخلاقی قلمداد کرد.

کار به جایی رسیده که برخی از کاندیداهای ریاست فدراسیون‌ها و عوامل آنها دست به هر کاری می‌زنند تا برنده انتخابات شوند. ارائه اطلاعات اشتباه درباره عملکرد یکدیگر، سیاه‌نمایی علیه مسئولان فعلی فدراسیون‌ها، تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و به خصوص شانتاژ رسانه‌ای از جمله اقداماتی است که به وفور شاهد انجام آن هستیم.

در این میان نمی‌توان نقش مسئولان سابق فدراسیون‌ها که عزم خود را برای بازگشت دوباره به فدراسیون‌ها جزم جرده‌اند نادیده گرفت. آنها که به لحاظ عملکرد نتوانسته بودند نمره قبولی بگیرند تنها راه بازگشت خود را تخریب مسئولان فعلی فدراسیون‌ها می‌‌دانند. اثبات این موضوع را می‌توان در مصاحبه‌های آنها مشاهده کرد.

همین حواشی مخرب باعث شده بسیاری از مدیران کارکشته که می‌توانستند در ورزش کشور مثمرثمر باشند عطای کار را به لقایش ببخشند و جای خود را به مدیرانی بدهند که تنها هدف‌شان رسیدن به صندلی ریاست فدراسیون‌ است. این مدیران علاقه‌مند به خدمت برایشان هیچ فرقی ندارد رئیس کدام فدراسیون و کدام رشته ورزشی شوند؛ همین که عنوان رئیس فدراسیون به آنها اطلاق شود برای‌شان کافی است.

متاسفانه ورزش کشور متاثر از عملکرد ضعیف برخی مدیرانشان رویه‌ای ضد مدیریتی در پیش گرفته و در این میان کسانی که صادقانه و به دور از هیاهو به دنبال پیشرفت رشته‌ ورزشی تحت مدیریت خود هستند متضرر می‌شوند. ای کاش شرایطی فراهم می‌شد تا چنین مدیرانی در فضای آرام‌تری فعالیت کنند و به کسانی که همه انرژی خود را صرف تخریب این مدیران می‌کنند اجازه ترک‌تازی داده نشود.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *