زارع‌پور و خیاطیان عضو هیئت‌امنای صندوق نوآوری و شکوفایی شدند

9:35 - 28 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۵۷۸
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
رئیس‌جمهور با صدور حکمی دو عضو حقیقی هیئت‌امنای صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری را منصوب کرد.
- بنا به اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی طی حکمی «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و «محمدصادق خیاطیان» را به سمت «عضو هیئت‌امنای صندوق نوآوری و شکوفایی» منصوب کرد.
 
زارع‌پور وزیر فعلی ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکترای خود را در رشته (مهندسی کامپیوتر – گرایش شبکه‌های رایانه‌ای) از دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا دریافت کرده است.
 
ریاست مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، ریاست مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله سوابق وی به شمار می‌رود.
 
خیاطیان در حال حاضر رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و عضو هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی است.
 
خیاطیان دکترای مدیریت تکنولوژی از دانشگاه علامه طباطبایی دارد و عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی است.
 
وی از سوابق متعدد دیگری ازجمله سرپرست پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و معاون دفتر امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بین سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ برخوردار است.
 
متن حکم آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی به این شرح است:
 
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر عیسی زارع پور
جناب آقای دکتر محمدصادق خیاطیان
 
در اجرای بند (۱۰) ماده (۸) اصلاحی اساسنامه صندوق نوآوری و شکوفایی مصوب ۱۳۹۳/۰۶/۰۲ هیئت‌وزیران، با عنایت به سوابق و تجارب ارزشمند جناب‌عالی، به‌موجب این حکم به‌عنوان «عضو هیئت‌امنای صندوق نوآوری و شکوفایی» منصوب می‌شوید.
 
انتظار دارد با اتخاذ سیاست‌ها و برنامه‌های راهبردی و با تشریک‌مساعی سایر اعضای محترم در راستای دستیابی به رشد و تعالی کشور در اقتصاد دانش‌بنیان، تدوین برنامه‌های ویژه حمایتی برای حوزه‌های نوآوری و فناوری، بومی‌سازی و تجاری‌سازی دانش با حمایت و پشتیبانی از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان مجدانه بکوشید.
 
توفیقات آن جناب را در انجام شایسته وظایف محوله، خدمت‌رسانی به مردم، تحقق آرمان‌های نظام اسلامی و به‌ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از درگاه خداوند متعال مسالت می‌نمایم.

 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *