حمایت ایران از تدوین قانون اساسی سوریه بدون دخالت خارجی

۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹:۱۳
کد خبر: ۷۶۷۵۵۹
دسته بندی‌: سیاست
مشاور ارشد وزیر امور خارجه ضمن استقبال از نتایج مثبت نشست ششم کمیته قانون اساسی سوریه، بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت: تدوین قانون اساسی سوریه باید بدون دخالت خارجی از طریق گفت‌وگوی‌های ملی سوریه شکل بگیرد و ما در قالب فرمت آستانه از این فرایند حمایت می‌کنیم.

- بنا به اعلام وزارت امور خارجه، علی‌اصغر خاجی عصر روز گذشته با پترسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه پیرامون نشست ششم کمیته قانون اساسی این کشور که در ژنو در حال برگزاری است، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار پترسون ضمن مثبت خواندن این دور از گفت‌وگو‌ها، تاکید کرد: گفت‌وگو‌های سازنده میان معارضه و دولت سوریه شکل گرفته است و امید است در این دور از گفت‌وگو‌ها شاهد پیشرفت باشیم.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه ضمن استقبال از نتایج مثبت نشست ششم کمیته قانون اساسی سوریه. بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه تاکید کرد: تدوین قانون اساسی سوریه باید بدون دخالت خارجی از طریق گفت‌وگوی‌های ملی سوریه شکل بگیرد و ما در قالب فرمت آستانه از این فرایند حمایت می‌کنیم.

خاجی همچنین بر لزوم رفع تحریم‌های ظالمانه علیه مردم سوریه تصریح داشته و از سازمان ملل متحد خواست در جذب کمک‌های بشر دوستانه و ارائه تسهیلات برای بازسازی این کشور تلاش کند.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *