تاکید وزیر امور خارجه بر اهمیت گسترش زبان فارسی

8:58 - 28 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۵۵۳
دسته بندی: سیاست
وزیر امور خارجه کشورمان بر اهمیت گسترش زبان فارسی در خارج از کشور به عنوان یکی از مؤلفه‌های اصلی اقتدار تمدنی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

- بنا به اعلام روابط عمومی وزارت امور خارجه، «امیرحسین عبداللهیان» در دیدار با «غلامعلی حدادعادل» در جریان آخرین وضعیت فعالیت‌های گسترده بنیاد سعدی در حوزه گسترش زبان فارسی در خارج از کشور قرار گرفت و در خصوص برنامه‌های قابل اجرا در این حوزه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در این ملاقات وزیر امور خارجه ضمن تقدیر از شخصیت دانشمند و ممتاز علمی و ادبی حداد عادل، از سال‌ها فعالیت هدفمند و تاثیرگذار و همچنین خدمات ماندگار وی در عرصه‌های مختلف فرهنگ و تمدن ایران قدردانی کرد.

وی با تاکید بر اهمیت گسترش زبان فارسی در خارج از کشور به عنوان یکی از مؤلفه‌های اصلی اقتدار تمدنی جمهوری اسلامی ایران، ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به نقش منحصربفرد زبان فارسی در معرفی فرهنگ، تمدن و تاریخ غنی کشورمان، فعالیت‌های بنیاد سعدی در این رابطه را بسیار ارزشمند دانسته و بر آمادگی همه جانبه وزارت امور خارجه جهت ارائه هر گونه تسهیلات در توسعه زبان فارسی در خارج از ایران تاکید نمود.

حدادعادل نیز در این دیدار ضمن تشریح فعالیت‌های بنیاد سعدی در امر آموزش، ترویج و استانداردسازی زبان فارسی در سطح بین‌المللی و همچنین تدوین کتب آموزش زبان فارسی متناسب با کشور‌های مختلف، اقدامات این بنیاد را به منظور ارائه مدلی واحد و علمی در شناساندن ادبیات غنی زبان فارسی، موفقیت آمیز ارزیابی کرد.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با قدردانی از همه اقدامات و همکاری‌های وسیع صورت گرفته از جانب وزارت امورخارجه، برخی انتظارات و درخواست‌ها از دستگاه دیپلماسی کشور در امر توسعه هرچه بیشتر زبان فارسی را مطرح کرد.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *