دیدار «گروسی» و سناتورهای آمریکایی با محوریت ایران

10:02 - 28 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۵۳۷
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که در واشنگتن حضور دارد، با حضور در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، در مورد ایران رایزنی کرد.
«رافائل گروسی»، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، در جریان سفر خود به «واشنگتن»، با چند سناتور آمریکایی درباره ایران رایزنی کرد.
 
«گروسی»، با اشاره به حضور در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا به دعوت سناتور «باب منندز» و سناتور «جیم ریش»، در حساب توییتری خود نوشت «ما بحثی تعاملی و عمیق در مورد موضوع عدم اشاعه داشتیم.»
در همین حال سناتور «دیک دوربین»، از ایالت «ایلینویز»، ضمن اشاره به دیدار با «گروسی»، مدعی شد با وی در مورد آن چه «تهدید‌های اتمی ایران و کره شمالی» خواند، رایزنی کرده است.
 
این سناتور آمریکایی ادعا کرد که «گروسی» کاملا مشکلات بزرگی را که آمریکا با آن روبروست، درک می‌کند.
 
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشتر در مصاحبه با «فایننشال تایمز» گفته بود «در میانه نگرانی‌ها از این موضوع که مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای متوقف شده، تدابیر موقت برای نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران دیگر کامل نیستند.»
 
وی همچنین مدعی شده بود «ایران چند ماه با داشتن مواد کافی برای سلاح هسته‌ای فاصله دارد؛ هرچند فکر نمی‌کنم که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای باشد؛ زمان گریز هسته‌ای به طور دائم در حال کاهش است، زیرا ایران اورانیوم بیشتری غنی کرده و با سانتریفیوژ‌های کارآمدتری فعالیت کرده است؛ این زمان در حال کوتاه و کوتاه‌تر شدن است.»
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *