مهارت آموزی ۱۲ هزار جوان تحت پوشش کمیته امداد با حمایت معاونت جوانان

22:26 - 27 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۵۲۷
تفاهم نامه معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با کمیته امداد امام خمینی جهت مهارت آموزی جوانان تحت پوشش کمیته امداد منعقد شد.

- معاونت امور جوانان در راستای مهارت آموزی حوزه اشتغال و کارآفرینی و مهارت‌های زندگی به گروه‌های مختلف جوانان ساکن در کلیه نقاط کشور، طرح‌ها و برنامه‌هایی را در دست اقدام دارد.

بدین منظور جلسه کارگروه مشترک اجرایی شدن تفاهم نامه فیمابین وزارت ورزش و جوانان و کمیته امداد امام خمینی (ره) در روز سه شنبه مورخ ۲۷ مهرماه ۱۴۰۰ با حضور جناب خادمی معاون اشتغال و خودکفایی، رمضانی مدیرکل شغلی، لکی مدیر برنامه ریزی، ارزیابی و نظارت بر طرح‌های اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) و محمد صادق بیجندی معاون آموزشی جهاددانشگاهی در دفتر معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

علی خادمی با تشریح موضوع تفاهم نامه و ضرورت اجرای طرح مهارت آموزی، شناسایی افراد جهت مهارت آموزی و تربیت مربی، به ارائه نیازسنجی‌های آموزشی در هر مهارت پرداخته و توضیحاتی را در خصوص نحوه تعیین سرفصل‌ها و تولید محتوای آموزشی برای هر مهارت طبق نیاز‌های اعلامی بیان کرد.

وحید یامین پور، معاون امور جوانان بر تسریع فرایند مهارت آموزی به ۱۲۰۰۰ نفر از جوانان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تاپایان سال ۱۴۰۰ تاکید کرد و اجرایی شدن این تفاهمنامه را ابتدای مسیر شروع همکاری‌های اثربخش و تأثیرگذار معاونت امور جوانان با دستگاه‌های ستاد ساماندهی امور جوانان مطرح داشت.

همچنین در این جلسه مصوب شد تا کمیته امداد امام خمینی (ره) حداکثر تا سقف ۴۰ درصد از اعتبارات طرح را به تربیت مربیان حوزه اشتغال و کارآفرینی اختصاص دهند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *