شناسنامه سیاسی هر استان با درنظر داشتن شاخص‌های مربوطه تدوین می‌شود

16:03 - 27 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۴۵۷
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
مدیرکل سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه باید شناسنامه سیاسی در عرصه مدیریت سیاست داخلی کشور داشته باشیم، گفت: در همین راستا شناسنامه سیاسی هر استان با درنظر داشتن شاخص‌های مربوطه تدوین می‌شود تا ارزیابی دقیقی از وضعیت سیاسی مناطق اعم از استان و شهرستان برای پیشبرد ماموریت‌ها صورت گیرد.
- بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محسن اسلامی در آیین تکریم مدیرکل سابق این دفتر که با حضور محمدباقر خرمشاد معاون سیاسی وزیر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه وزارت کشور بر دو بال موضوعات و ماموریت‌های سیاسی و امنیتی حرکت می‌کند؛ گفت: تمشیت امور سیاسی از وظایف خطیر و اصلی وزارت کشور است و این مسئولیت در وزارت کشور در حوزه ماموریت‌های معاونت سیاسی و متعاقبا دفتر امور سیاسی وزارت کشور قرار دارد.

اسلامی تصریح کرد: با توجه به مسئولیت سنگین وزارت کشور در امر سیاست داخلی تلاش مان بر این خواهد بود با استفاده از حوزه کارشناسی و بهره گیری از نظرات نخبگان، ماموریت‌های محوله سیاسی وزارت کشور را پیش ببریم.

مدیرکل جدید دفتر سیاسی وزارت کشور خاطرنشان کرد: نیازمند بازبینی در وظایف، عملکرد و اهداف دفتر با بهره گیری از نظرات کارشناسی از داخل و خارج از مجموعه هستیم و باید با آسیب شناسی دقیق به راه حل‌های مورد نظر برسیم.

اسلامی با بیان اینکه باید شناسنامه سیاسی در عرصه مدیریت سیاست داخلی کشور داشته باشیم؛ گفت: در همین راستا شناسنامه سیاسی هر استان با درنظر داشتن شاخص‌های مربوطه تدوین می‌شود تا ارزیابی دقیقی از وضعیت سیاسی مناطق اعم از استان و شهرستان برای پیشبرد ماموریت‌ها صورت گیرد.

مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور همچنین با اشاره به اینکه سند راهبردی در تمشیت امور سیاسی هر استان می‌باید تدوین شود؛ گفت: یکی از موضوعات همیشگی در کشور مسائل و مطالبات مناطق برای تغییرات در تقسیمات سیاسی استانهاست که این امر نیازمند آموزه‌های عالمانه و کارشناسانه و همکاری کارشناسی ما با دفتر تخصصی ذیربط است.

اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ضرورت هماهنگی سازمان یافته و هدفدار میان سیاست گذاری‌های کلان دولت در سطح استانداری‌ها و فرمانداری‌های کشور اشاره کرد و گفت:سیاست‌های عمومی دولت در راستای سیاست گذاری صورت گرفته در ستاد و با هماهنگی عمل استانداری‌ها و فرمانداری‌ها بایستی به نحو مطلوبی در مناطق مختلف کشور عملیاتی گردد.

وی در این خصوص گفت: در واقع مشابهت کارکردی دقیق و معنادار میان سیاست گذاری‌های دولت در مرکز با مناطق مختلف کشور شکل گیرد.

اسلامی خاطرنشان کرد: تحقق این امر منوط به حضور استانداران و فرمانداران کآرآمد و شایسته در میدان است تا خروجی سیاست دولت شکل عملی و اجرایی به خود گیرد.

وی اضافه کرد: عرصه اجرا و میدان باید تقویت شود و اصولا مدیران موفق در نگرش‌های میدانی ارزیابی‌های بهتر و منسجم تری دارند.

مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور در پایان خاطرنشان کرد: ارتباط ستاد و صف بایستی به نحو موثری برای تحقق ماموریت‌های کلان کشوری تقویت شود و در این بستر دفتر امور سیاسی وزارت کشور نهایت تلاش و کوشش را به عمل خواهد آورد.
 
 
انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *