واکسن کرونا اجباری یا اختیاری؟

14:31 - 27 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۴۰۶
سازمان استخدامی کشور طی بخشنامه‌ای، ورود کارمندانی که واکسن کرونا را نزده اند به ادارات را ممنوع اعلام کرده و این در حالی است که معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرده است که تزریق واکسن کرونا اجباری نیست!

- تسنیم نوشت: سازمان اداری و استخدامی کشور روز دوشنبه با صدور بخشنامه‌ای ضمن اعلام لغو کامل دورکاری کارمندان، در بند چهارم بخشنامه خود تاکید کرده است "از روز شنبه اول آبان ماه از حضور کارمندانی که حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت نکرده باشند، ممانعت به عمل خواهد آمد و کارمندانی که بدون دریافت واکسن کرونا در محل کار خود حاضر شوند مطابق جزء الف بند یک مصوبه ستاد ملی کرونا تاریخ ۲۵ مرداد ۹۹ برخورد خواهد شد.

اما با وجود صدور این بخشنامه از سوی سازمان اداری و استخدامی، امروز محسن فرهادی؛ معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفتگویی اعلام کرده است "کارکنان موظف هستند کارت واکسن داشته باشند اگرچه واکسن زدن اجباری نیست و در صورتیکه فردی از کارکنان دولتی، نهاد‌های مردمی و شرکت‌های خصوصی کارت واکسن نداشته باشد باید هر ۷۲ ساعت یک بار تست پی‌سی‌آر بدهد؛ الزامات و اجبار قوانین مربوط به کارکنان، تحت اختیار مسئولان هر بخش و متفاوت از دیگر نهاد‌ها است. "

سؤال و ابهامی که در حال حاضر بر اساس این بخشنامه و اظهارنظر مقام وزارت بهداشت ایجاد شده این است که آیا تزریق واکسن کرونا، اجباری شده که حالا سازمان استخدامی شرط حضور کارمندان در ادارات را تزریق حداقل یک دوز واکسن کرونا قرار داده است؟!

و اگر تزریق واکسن کرونا آنگونه که معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرده، اجباری نیست، پس چطور سازمان استخدامی، خواستار ممانعت از حضور کارمندانی که واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، شده است؟!

سؤال دیگری که در این خصوص وجود دارد این است که آیا فقط افرادی که واکسن نزده اند در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند که باید هر ۷۲ ساعت یک بار تست پی‌سی‌ار بدهند و آیا افراد واکسن زده، به کرونا مبتلا نمی‌شوند که نیاز به انجام تست پی سی آر ندارند! در حالیکه تا به امروز تمام مسئولان وزارت بهداشت تاکید داشته‌اند که حتی تزریق هر دو دوز واکسن کرونا هم نمی‌تواند مانع ابتلای افراد به کرونا شود!ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *