طرح گردشگری و تفریحی «امند» یک فرصت مناسب برای رونق اقتصادی و گردشگری در استان زنجان است

13:23 - 27 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۳۱۶
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان گفت: طرح گردشگری و تفریحی امند یک فرصت مناسب برای رونق اقتصادی و گردشگری در استان است.
- حجت‌الاسلام و المسلمین محسن کرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان اظهار داشت: فرهنگ ایثار، از خود گذشتگی، اخلاص و تقدیم جان در مسیر اسلام و آرامش و امنیت مردم شریف در زندگی شهدای عزیز معنا و مفهوم می‌یابد و این سبک زندگی تبلور کلمه «طیبه» است همه وجود را در طبق اخلاص گذاشتن زمانی در دوران جنگ متبلور بود و اینک در جبهه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باید نمایان گرد و پرچمدار این نماد و فرهنگ سردار دل¬ها شهید حاج قاسم سلیمانی بود و ادامه دهنده آن شهدای عزیزی، چون شهید لندی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان افزود: یکی از حرکتهای طیب و نیکو ایجاد بستر آرامش برای مردم عزیز در قالب اجرای پروژه گردشگری در منطقه امند است. نگاه حمایتی ما به این پروژه به این علت است که مجموعه گردشگری امند صرفاً متعلق به شرکت عمران امند نبوده، بلکه متعلق به همه مردم شریف زنجان می باشد همانگونه که پروفسور ثبوتی متولی این پروژه بعنوان دانشمند و چهره ماندگار و ذخیره علمی کشور، نه برای خود بلکه متعلق به کشور عزیزمان ایران است.

وی گفت: زنجان در بحث امکانات گردشگری و تفریحی علیرغم داشتن پتانسیل خوب، ضعیف عمل نموده و فقیر است و ایجاد منطقه گردشگری در امند یک فرصت استثنایی برای توسعه گردشگری و ایجاد یک الگوی موفق در استان زنجان است و شرایط فعلی آن از جمله خالی از سکنه بودن آن یک مزیّت بسیار خوب تلقی شده و به واقع یک فرصت است نه تهدید و با اجرای موفق این طرح بخش قابل توجهی از سرریز نیاز شهر در این منطقه تأمین خواهد شد.

محسن کرمی تأکید کرد: در سطح کشور وجود منطقه خالی از سکنه، اما دارای جذبه گردشگری بسیار نادر است، لذا خالی از سکنه بودن روستای امند نباید مانع از خدمات رسانی به این پروژه عظیم گردشگری شود بلکه برعکس می‌باید با نگاه حمایتی و بکارگیری سقف اختیارات قانونی بستر را برای ایجاد و اجرای آن تسهیل نمود، چراکه این طرح گردشگری با کار پژوهشی و عالمانه شرکت امند، در رأس با مدیریت پروفسور ثبوتی انجام می‌شود و وجود پنج جلد کار تحقیقی گسترده بیانگر وجود اتاق فکر و علمی بودن پروژه می‌باشد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان خاطر نشان کرد: وجود محیطی که مردم بدون دغـدغه و گناه در آن به آرامـش برسند و ترغیب گر حیات طیبه باشد برای شهر مغتنم خواهد بود و برای رسیدن به آن همه مسئولین استان باید نگاه حمایتی و تسهیل گر داشته باشند.
 
وی افزود: با نصب العین قرار دادن منویات مقام معظم رهبری  تلاش می‌شود در ستاد مذکور مشکلات و موانع پروژه در ابعاد مختلف بررسی و با همراهی مسئولین مرتفع گردد در همین راستا مشکلات متعدد پروژه گردشگری امند احصاء و نسبت به رفع و حل آن‌ها دستوراتی صادر شد در همین راستا مشکل عمده و اصلی شرکت نیز که در بحث تمدید مجوز بود با همکاری اعضای ثابت و مدعو جلسه مرتفع گردید و خوشبختانه پروژه با پیشرفت ۲۵ درصدی خود ادامه خواهد یافت.

کرمی ادامه داد: از شاخص‌های بارز این پروژه ایجاد دهکده سبز می‌باشد که در آن به هیچ وجه از سوخت فسیلی استفاده نشده و تماماً از انرژی های تجدید پذیر استفاده می شود فاضلاب نیز بازیابی و به چرخه باز خواهد گشت چه اینکه هیچ گونه هدر رفت آب هم نخواهد داشت ضمن اینکه بافت سنتی روستا از جمله مسجد و حمام حفظ خواهد شد.
 

برچسب ها: گردشگری زنجان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *