برنامه‌های تهران را گام به گام پیش خواهیم برد

11:28 - 27 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۳۰۹
شهردار تهران گفت:اگر کسی بخواهد برای انتصابات فشاری را تحمیل کند با دیوار سختی برخورد خواهد کرد و شناخت من در موضوع انتصابات نسبی بوده و قاعده‌ها را گذاشته‌ام و باید پاسخگوی قاعده‌ها باشم.
_علیرضا زاکانی شهردار تهران که صبح امروز در صحن شورای شهر تهران برای ارائه گزارش از عملکرد و انتصابات خود حاضر شد ضمن عذرخواهی بابت عدم حضور در جلسه شورا گفت: برخی برای خبرداری و یا علاقه به دیده شدن اخبار کذبی را در مورد بیماری من منتشر کردند.

وی با بیان این‌که شهرداران مناطق به صورت سرفصل نکات لازم را گزارش دهند افزود: در این یک و نیم ماهی که شهردار تهران هستم اهل کار سابقه‌ای و میلی نیستم و شورای شهر شهر هم این رویه را قبول ندارد.

وی تاکید کرد: ما برای اینده افقی ترسیم کردیم و گام‌به گام به هدف نزدیک می‌شویم. شبانه روز تلاش کردم تا شناخت و‌اشراف به موضوعات شهر تهران داشته باشم و در جلساتی که با ارگان‌های مختلف و سازماندهی داشتم بیش از آنچه زبان باشم گوش دادم.

زاکانی با بیان این‌که ده کارگروه برای بررسی مشکلات و اقدامات تشکیل دادم افزود: این کارگروه موظف بود اقدامات نیمه‌کاره و ناتمام و مشکلات را بررسی کند که به لطف خدا تحقیقات انجام شد و به این ترتیب از مرحله شناخت عبور کردیم.

شهردار تهران ادامه داد: در ابتدا بزرگ‌ترین چالش ما حقوق پ دستمزد بود، زیرا تمام تلاش شهرداری به این صورت بود که از ۲۸ شروع می‌شد و تا ۱۵ادامه داشت تمام تلاش کردیم برای پرداخت به موقع در ۲۸ ماه بدون خلاف و دست‌کاری تمامی حقوق و دستمزد‌ها پرداخت شد. امروز دیگر دغدغه حقوق و دستمزد نداریم، زیرا نظم در ساختار حاکم شده است و به گفته دوستان معجزه رخ داده است و‌جدول حداقلی‌ها برای سه ماه آینده بسته شد.

وی خاطرنشان کرد: خزانه واحد در شهرداری که سال‌ها شهردار‌ها جرات نداشتند به سمت آن بروند در این دور برقرارشد و موجب شد شفافیت در دریافت‌ها و پرداخت‌ها در پیش گرفته شد.

زاکانی با بیان این‌که تلاش کردیم از همه برای انتصابات رزومه بگیریم و‌همچنین پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند خائن است کسی که قوی‌تر از او باشد و فرد ضعیف‌تر بگمارید و این مسأله خیانت به خدا و مردم محسوب می‌شود من هم این حدیث را آویزه گوشم کردم افزود:اگر کسی بخواهد برای انتصابات فشاری را تحمیل کند با دیوار سختی برخورد خواهد کرد و شناخت من در موضوع انتصابات نسبی بوده و قاعده‌ها را گذاشته‌ام و باید پاسخگوی قاعده‌ها باشم.


شهردار تهران با تامید بر این‌که هیچ یک از دوستان شورا فشاری به بنده برای انتصابات نیاورده‌اند و همه مسائل مطرح شده گمانه‌زنی‌های خارج از شورا است ادامه داد: برخی آرزو‌های خودشان را به ما تحمیل می‌کنند و می‌گویند بین شورا و شهرداری اختلاف است. البته ناگفته نماند که اختلاف نظر مشکلی نیست و قاعده قرآنی هم محسوب می‌شود و اینجا پادگان نیست که همه دستور بگیرند شهرداری و اعضای شورا هماهنگی کاملی با یکدیگر دارند و پیشنهادات را در مورد انتصابات گرفته‌ام و در کانون ارزیابی و هیأت ۹ نفره انتصابات پیشنهاد‌ها هم بررسی شده است.

زاکانی عنوان کرد: مدل انتصابات انجام شده کاری بود کارستان و پیشروترین مدل انتخاب افراد برای شهر بود. همچنین دلیل برخی از تعویق‌ها برای انتصابات اطمینان از جنبه استعلامی از دستگاه‌های نظارتی بود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *