ایران؛ از کشورهای پیشرو در اشاعه وحدت اسلامی

10:47 - 27 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۲۸۹
عضو هئیت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ایران از کشور‌های پیشرو در اشاعه وحدت اسلامی است گفت: امیدوارم در کشور‌های جهان اسلام این فکر و اندیشه مثل کشور ایران قوت بگیرد و با استفاده از امکانات خود بتوانند امت اسلامی را به سمت وحدت سوق بدهند.
- مولوی محمد اسحاق مدنی «عضو هئیت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان» در آئین افتتاح سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی گفت: وحدت مقوله‌ای است که هر از چند گاهی اقدامی برای آن انجام می‌شود آن‌هایی که خلاف وحدت کار می‌کنند خیلی بیشتر دنبال تفرقه هستند.
 
عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: یکی از مشکلات جهان اسلام امروز این است که زعمای کشور‌های اسلامی فعال نیستند؛ بلکه تعدادی از علما در حوزه وحدت فعالیت می‌کنند که هیچ امکاناتی در اختیار آن‌ها نیست.
 
محمد اسحاق مدنی گفت: ایران از کشور‌های پیشرو در این باره است به طوری که امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب قبل از اینکه به این جایگاه امامت و ولایت برسند وقتی که در تبعید بودند در سیستان و بلوچستان آن زمان هم بهترین کاری که برای وحدت لازم بود در آن منطقه محروم انجام می‌دادند.
 
عضو شواری عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امیدوارم در کشور‌های جهان اسلام این فکر و اندیشه مثل کشور ایران قوت بگیرد و با استفاده از امکانات خود بتوانند امت اسلامی را به سمت وحدت سوق بدهند.
 
وی افزود: خیلی از شخصیت‌های جهان اسلام این موضوع را مطرح می‌کنند که آیا با این همه اختلافات بین مسلمانان وحدت ممکن است باید بگویم که می‌توان وحدت داشت و امیدوارم به سیره خود عمل کنیم و به این هدف برسیم.
 
سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با موضوع اصلی «اتحاد اسلامی، صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلامی» و با ۸ محور فرعی امروز و با حضور آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور آغاز شد.
 
این کنفرانس از امروز در تهران به صورت حضوری و وبیناری در هفته وحدت (۲۷ مهر تا ۲ آبان) برگزار می‌شود.
 
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *