میزان شهریه مدارس سمپاد چه قدر است؟

10:39 - 27 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۲۶۶
رئیس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان، گفت:ورود به سمپاد بر اساس توانایی‌های ذهنی افراد است نه امکانات مالی و طبقه اجتماعی، از این رو اگر احراز شود که دانش آموزانی توانایی پرداخت را ندارند تخفیفات جدی برای آن‌ها در نظر گرفته یا حتی از پرداخت آن معاف می‌شوند.
الهام یاوری رئیس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان در گفت‌وگو با میزان در مورد شهریه مدارس سمپاد، گفت: آنچه دانش آموزان سمپاد به عنوان شهریه به مدارس می‌پردازند با شهریه متفاوت است و تحت عنوان حق الثبت از آنان دریافت می‌شود و این میزان ناچیز است.

وی در مورد مبلغ حق الثبت گفت:این حق الثبت مقدار ثابتی نیست و به طور کلی کمتر از نصف شهریه مدارس غیر انتفاعی درهر منطقه و هر شهر است ولی به طور کلی این مبالغ نسبت به خدمات ارائه شده در این مدارس باصرفه و اقتصادی است .

یاوری در مورد این موضوع که اگر دانش آموزی توامندی لازم را برای پرداخت این میزان نداشته باشد ،گفت:به طور کلی  معیار ورود دانش آموزان به مدارس سمپاد  توانایی‌های ذهنی افراد است نه امکانات مالی و طبقه اجتماعی آن ها ،از این رو اگر احراز شود که دانش آموزانی توانایی پرداخت همین میزان  را هم ندارند تخفیفات جدی برای آن‌ها در نظر گرفته یا حتی از پرداخت آن معاف می‌شوند.

یاوری گفت:به طور کلی در دبیرخانه مستقر در خود سمپاد دانش آموزان توانمند و نیازمند شناسایی و پایش می‌شوند و علاوه بر دریافت تخفیفات و یا حتی معافیت از پرداخت حق الثبت کمک‌های جانبی نیز دریافت می‌کنند.

وی در مورد آمار معنا دار حضور دانش آموزان سمپاد در بین رتبه‌های برتر کنکور گفت:با توجه به اینکه مدارس سمپاد مدرسه دولتی، ولی از نوع خاص محسوب می‌شود، دانش آموزان این مدرسه با برتری در آزمون کنکور و کسب رتبه‌های بالا توانسته اند، جایگاه‌های برتر کنکور را از سیطره مدارس غیر انتفاعی دربیاورند، از این رو مشاهده می‌شود که بیش‌تر نفرات برتر کنکوری از میان دانش آموزان سمپادی هستند.

برچسب ها: مدارس سمپاد شهریه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *