بررسی مشکلات ۵ واحد تولیدی در ششمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری قزوین

11:41 - 27 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۲۴۹
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین با اشاره به تشکیل کارگروه حمایت از تولید در ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: در نشست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی، نشد و نمی‌توانیم، نداریم.
- محمد قاسمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین در ششمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری قزوین که در سالن جلسات دادسرای مرکز استان قزوین برگزار شد، گفت: در سفر ریاست قوه قضاییه به استان قزوین؛ دیدار با فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و کارآفرینان این استان صورت پذیرفت و در این نشست چند نفر از اهالی صنعت و تولید به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و رئیس دستگاه قضا نیز موارد راهگشا و کارسازی را در راستای تسهیل و رفع موانع تولید بیان داشت که امیدواریم این موارد در سطح کلان اتخاذ تصمیم و تا حد توان مشکلات حل شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین خاطرنشان کرد: یکی از تاکیدات ریاست قوه قضاییه، تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای موضوعات و مشکلات مختلف حوزه صنعت و تولید بود، که استان قزوین با تشکیل کارگروه حمایت از تولید در ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی، از استان‌های پیشگام در این حوزه است.

وی در ادامه بیان کرد: بسیاری از موانع، مشکلات و معضلات حوزه صنعت و تولید قبل از طرح در نشست‌های ستاد، به صورت فوق‌العاده در این کارگروه مطرح و تصمیمات و اقدامات لازم اتخاذ می‌شود.

قاسمی همچنین اظهار کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی موضوعات این حوزه را روزانه مورد بررسی قرار داده و به اصطلاح اطاله دادرسی در نشست‌های این ستاد جایی ندارد و اهالی صنعت روز‌های چهارشنبه هر هفته نیز در دادستانی قزوین دیدار چهره به چهره دارند و در جهت حل مشکلات، با نهاد‌های مرتبط مکاتبات لازم انجام می‌شود؛ البته دستگاه‌های متولی در اجرای برخی مصوبات با محدودیت‌ها و موانع قانونی مواجه هستند که این مساله نیز نیازمند چاره‌اندیشی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین تاکید کرد: کشور در شرایط جنگ ناعادلانه اقتصادی دشمن قرار دارد و این جنگ با سایر جنگ‌ها و توطئه‌های دشمن متفاوت است؛ زیرا مستقیماً سفره مردم را مورد هدف قرار داده‌اند و به‌همین خاطر نیازمند لوازم و ابزار ویژه هستیم.

وی با بیان اینکه در نشست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی، نشد و نمی‌توانیم، نداریم، گفت: اگر دستگاه‌های متولی در این شرایط حساس در کنار صنعت‌گران و تولیدکنندگان قرار نگیرند، قطعاً در آینده اثرات مخرب آن‌ها نمایان خواهد شد و امیدواریم با تلاش شبانه‌روزی، همدلی و هم‌افزایی، بتوانیم از شرایط جنگ اقتصادی به سلامت عبور کنیم.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *