تاکید وزرای امورخارجه ایران و پاکستان بر تأمین صلح و ثبات در افغانستان

22:41 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۱۸۳
دسته بندی: سیاست
وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگویی تلفنی، با وزیر امور خارجه پاکستان به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

- حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در یک گفتگوی تلفنی، با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی از همتای پاکستانی خود برای شرکت در اجلاس وزرای امور خارجه کشور‌های همسایه افغانستان در تهران دعوت بعمل آورد.

وزیر امور خارجه پاکستان ضمن تشکر از دعوت بعمل آمده، تاکید کرد این نشست، ابتکار مشترک دوکشور برای تامین صلح و ثبات در افغانستان بوده و برگزاری آن برای مردم این کشور حائز اهمیت می‌باشد.

امیر عبداللهیان با ابراز تاسف از حوادث تروریستی اخیر در افغانستان که منجر به کشتار نمازگزاران این کشور گردید، این اقدام تروریستی را محکوم و بر ضرورت محکومیت این دو اقدام تروریستی از سوی تمامی کشور‌های همسایه افغانستان و جهان تاکید کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان همچنین در بخشی از اظهارات خود مسئولیت حاکمان افغانستان برای تامین امنیت مردم این کشور و مقابله موثر با اقدامات گروه‌های تروریستی را مورد اشاره قرار داد.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این گفتگوی تلفنی اظهارداشت، کشورش این اقدامات تروریستی در افغانستان را محکوم کرده و ابراز امیدواری کرد که با اقدامات حاکمان در افغانستان گروه‌های تروریستی نتوانند جای پای خود را در افغانستان محکم نمایند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *