افزایش قبولی دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد در کنکور

۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۱:۰۱
کد خبر: ۷۶۷۰۹۹
معاون امور فرهنگی کمیته امداد، گفت:حمایت‌های کمیته امداد برای همه دانش آموزان تحت پوششی است که که انگیزه شرکت در کنکور داشتند، با توجه به بحران کرونا پلتفرم‌های آموزشی ما در قالب آموزش مجازی ارائه شده است از این رو با بهترین موسسات آموزشی کنکور برای آموزش این عزیزان قرار داد بسته و بهره مندی از این خدمات را اختیار این دانش آموزان قرار داده ایم. از این رو شاهد افزایش ۳۰ درصدی قبولی این عزیزان در کنکور ۱۴۰۰ بوده ایم.
حجت‌الاسلام علی جعفری معاون امور فرهنگی کمیته امداد در گفت‌وگو با میزان در مورد خدمات آموزشی کمیته امداد به دانش آموزان تحت پوشش گفت: از جمله اقدامات و خدمات ارائه شده به دانش آموزان کنکوری در سال ۱۴۰۰ می‌توان به اجرای طرح آموزش آنلاین آمادگی در آزمون کنکور، آزمون‌های آزمایشی، طرح پشتیبانی تلفنی و تحصیلی، انتخاب رشته و تعاملات با موسسات و بنیاد‌های علمی و آموزشی اشاره کرد.

وی گفت: از ۷۳۰ هزار دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد ۱۸ هزار نفر از آنان در کنکور سراسری شرکت کرده اند که که ۸ نفر از آن‌ها رتبه‌های زیر ۱۰۰ و ۶۵ نفر آن‌ها توانسته اند رتبه زیر ۵۰۰ را کسب کنند.

وی در مورد نوع خدمات ارائه شده از سوی کمیته امداد به دانش آموزان و به ویژه دانش آموزان کنکوری گفت: به طور کلی حمایت‌های کمیته امداد برای همه دانش آموزان تحت پوششی است که که انگیزه شرکت در کنکور داشتند، با توجه به بحران کرونا پلتفرم‌های آموزشی ما در قالب آموزش مجازی ارائه شده است از این رو با بهترین موسسات آموزشی کنکور برای آموزش این عزیزان قرار داد بسته و بهره مندی از این خدمات را اختیار این دانش آموزان قرار داده ایم.

حجت‌الاسلام و المسلمین جعفری خاطرنشان کرد:در کنکور سال ۱۴۰۰ با توجه به اینکه امر انتخاب رشته نیز توسط کمیته امدادبرای دانش آموزان عزیز انجام گرفت در حدود ۳۰ درصد افزایش قبولی را شاهد بودیم، از این رو در کنکور تنها در رشته پزشکی رشد محسوس را در شمار پذیرفته شدگان شاهد بوده ایم.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد در پاسخ به این سوال که نحوه حمایت از کنکوری‌های تحت پوشش کمیته امداد با ورود به دانشگاه و شروع به تحصیل به چه صورت است گفت:خدمات ما در حوزه ورود به دانشگاه متفاوت است، کمک هزینه تحصیلی و همچنین حمایت از این عزیزان در صورت پذیرفته شدن در دوره‌ها و دانشگاه‌های شهریه پرداز به این افراد تعلق می‌گیرد.

وی اضافه کرد:طبق توافقات صورت گرفته با تمامی دانشگاه‌ها ۳۰ تا ۴۰ درصد از شهریه مصوب این دانشجویان توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود و مابقی شهریه طبق توافقی که با صندوق رفاه صورت گرفته شده به صورت وام در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد با ضمانت کمیته امداد تا پس از فارغ التحصیلی و اشتغال آن‌ها بتوانند این مبالغ را بازگردانند.

وی در مورد حمایت از دانش آموزان مقاطع ابتدایی گفت: در حال حاضر حمایت از دانش آموزان مقاطع ابتدایی در قالب تهیه تبلت و در اختیار قراردادن هزینه اشتراک رایگان در برخی ازپلتفرم‌های آموزش مجازی و در اختیار قرار گرفتن هزینه اینترنت مصرفی آنان است.

وی در مورد نحوه شناسایی داشن آموزان نیازمند به ویِژه در دوره کرونا گفت: با توجه به تعاملاتی که با آموزش و پرورش صورت گرفته است دانش آموزانی که نتوانسته اند از آموزش مجازی استفاده کنند و در سامانه شاد حضور یابند و به نوعی آنلاین شوند مورد بررسی قرار گرفته و در صورت احراز این مورد که تواناتی تهیه و تامین لوازم کمک اموزشی هوشمند را ندارد در لیست ما جهت کمک برای تهیه تبلت یا سایر خدمات آموزشی وحمایتی قرار می‌گیرد.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *