انگلیس به دوران رکوردشکنی در ثبت ابتلای روزانه به کرونا بازگشت

11:57 - 27 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۰۸۰
گزارش منابع بهداشتی انگلیس از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور حکایت دارد.

- موارد روزانه ابتلا به ویروس کرونا در انگلیس به بالاترین حد در ۳ ماه گذشته رسیده است.

به گزارش «منچستر ایونینگ نیوز»، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در فاصله یک هفته ۲۳ درصد افزایش یافته و به ۵۰ هزار مورد در روز رسیده است.

دولت انگلیس اعلام کرده که به تازگی ۵۷ نفر دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان در این کشور به بیش از ۱۳۸ هزار مورد رسیده است.

آمار جداگانه منتشر شده از سوی دفتر آمار ملی انگلیس نشان می‌دهد که حدود ۱۶۳ هزار مرگ ناشی از کرونا در انگلیس ثبت شده است.

آخرین اطلاعات در حالی منتشر می‌شود که اداره آمار ملی انگلیس برآورد کرده که تا هفته گذشته به ازای هر ۶۰ نفر یک مورد فعال ابتلا به کرونا در انگلیس وجود داشته است.

این آمار در اوایل ژانویه، در اوج موج دوم به طور متوسط یک مورد به ازای هر ۵۰ نفر بوده است.

اداره آمار ملی انگلیس می‌گوید «داده‌های حاصل از بررسی ابتلا‌ها به ویروس کرونا نشان می‌دهند یک میلیون نفر در سراسر انگلیس در هفته گذشته مبتلا به کووید-۱۹ بوده‎اند، چرا که ابتلا‌ها در انگلیس افزایش یافته است.»

«تیم اسپکتر»، دانشمند انگلیسی در مورد آخرین داده‌های ابتلا‌ به کرونا در انگلیس، می‎گوید «به نظر می‌رسد انگلیس به آرامی با این واقعیت روبرو می‌شود که موارد ابتلا به کرونا بسیار زیاد است، اما واقعیت این است که آمار‌ها ماه‌ها در حال افزایش بوده و بسیاری از کشور‌ها، ما را در فهرست قرمز خود قرار داده‎اند.»

به گفته وی، «ابتلا در جوانان همچنان بالاست و به نظر می‌رسد که در افراد ۳۵ تا ۵۵ ساله نیز در حال افزایش است؛ اگر این افزایش به بالای ۵۵ ساله‌ها برسد، می‌تواند فاجعه‌ای برای سازمان بهداشت ملی انگلیس در زمستان ایجاد کند.»

همچنین به گزارش«بلومبرگ»، مرگ و میر‌های هفتگی ناشی از ویروس کرونا در انگلیس در ۶ هفته گذشته بیش از ۸۰۰ نفر بوده، که بیشتر از سایر کشور‌های اروپای غربی است.


برچسب ها: انگلیس کرونا

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *