۵۰ هزار دانشجو و ۶۰۰۰ نخبه تحت پوشش کمیته امداد

13:49 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۰۳۷
رئیس کمیته امداد اعلام کرد که بالغ بر ۵۰ هزار دانشجو و بالغ بر ۶۰۰۰ نخبه تحت پوشش کمیته امداد هستند.
-مرتضی بختیاری در همایش «تجلیل از نخبگان و استعداد‌های برتر تحت حمایت امداد»، بیان کرد: ما در کمیته امداد براساس آموزه‌هایی که از امام عزیزمان و از مقام معظم رهبری گرفتیم، هیچ شانی برای خود جز نوکری و خدمتگذاری قائل نیستیم. این نهاد باید در خدمت محرومین و جامعه هدف باشد.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های سنگینی را حوزه معاونت امور فرهنگی شروع کرده است، گفت: در گذشته هم تلاش زیادی شد، اما متناسب با زمان، زنده نگه داشتن مسئولیت‌های اجتماعی دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و استفاده بهینه از این ظرفیت‌های اجتماعی و مسئولیت‌های اجتماعی کار جدیدی است که با قوت ادامه پیدا می‌کند.

رئیس کمیته امداد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جامعه هدف نور چشم ما هستند، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش به ما بسیار کمک کرد.

بختیاری با بیان اینکه ۷۳۰ هزار دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: اکنون از طریق آموزش و پرورش، اگر دانش آموزی ترک تحصیل کند ما خبردار می‌شویم.

رئیس کمیته امداد در ادامه با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بزرگی در این ۷۳۰ هزار دانش آموز داریم، گفت: ما بالغ بر ۵۰ هزار دانشجو و بالغ بر ۶۰۰۰ نخبه داریم.
 
وی گفت: البته دستورالعملی با امضای آقای رئیسی تهیه و تنظیم شده به طوری‌که در بودجه سال ۱۴۰۱ برنامه ویژه‌ای از سوی دولت برای حمایت از محرومان تهیه و تدوین خواهد شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *