صرفه‌جویی ۸ میلیون کیلووات ساعت برق باجمع آوری ماینر‌های غیر مجاز

16:13 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۰۲۱
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: با کشف و جمع‌آوری ماینر‌های غیرمجاز در این استان از اتلاف هشت میلیون و ۲۳۸ هزار کیلووات ساعت برق، معادل مصرف برق ۱۶۰۰ خانوار طی یک سال جلوگیری شد.
- طبق اعلام پاون، خلیل عوض زاده در نشست کارگروه مقابله با استخراج کنندگان غیرمجاز رمز ارز که با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای، مدیر اداره مخابرات، معاون امور مشترکان شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان و دادیار حقوق عامه شهر زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: ۷۱۳ دستگاه ماینر غیرمجاز با میزان مصرف هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تاکنون در این استان کشف شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه متخلفان از تعرفه‌های ارزان برق موجود در استان سوء استفاده می‌کنند، افزود: این استان دارای چهار الگوی مصرف برق است که بسیاری از شهر‌های این منطقه از پایین‌ترین تعرفه مصرفی برق کشور برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق، باعث فشار مضاعف بر شبکه توزیع، ایجاد نوسان در شبکه و در نهایت خسارت به لوازم برقی مشترکان می‌شود.

عوض زاده از دادیار حقوق عامه شهر زاهدان درخواست کرد که تا تعیین تکلیف رمز ارز‌ها از سوی دولت از آزاد سازی ماینر‌های کشف و جمع آوری شده جلوگیری بعمل آید.

سنجش میزان مصرف برق مشترکان در روز‌های مختلف با استفاده از روش‌های با ناظر و بدون ناظر به همراه بهره‌گیری از نرم افزار، نصب کنتور برای ترانس‌های ۲۰ کیلوولت، بررسی میزان تولید و میزان مصرف برق مصرفی واحد‌های صنعتی و بررسی راندمان و بازدید‌های سرزده از نیروگاه‌های تولید پراکنده از جمله مطالب عنوان شده در این جلسه برای مقابله با استخراج کنندگان غیرمجاز رمز ارز بود.

طی این نشست مقرر شد با همکاری دستگاه قضایی و مخابرات با صنعت برق اقدامات موثری در جهت شناسایی و جمع‌آوری دستگاه‌های غیرمجاز رمز ارز انجام شود.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *