لزوم رصد روزانه برای پیشگیری از تجاوز به حریم رودخانه‌ها

9:16 - 27 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۰۱۲
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس دادگستری شهرستان کلیبر گفت: نهاد‌های نظارتی و امنیتی باید با رصد دقیق و روزانه مانع از ساخت و ساز غیرمجاز و تجاوز به حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها شوند.

- میرمهدی قریشی‌زاده رئیس دادگستری شهرستان کلیبر استان آذربایجان شرقی در گفتگو با میزان در حاشیه نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم حوزه قضایی شهرستان کلیبر با موضوع تجاوز به حریم و بستر رودخانه و راهکار‌های پیشگیری با بیان اینکه پیشگیری همواره بهتر از درمان است افزود: همه دستگاه‌ها در پیشگیری از وقوع جرم موظف و مکلف هستند تا با همدلی و همفکری در این خصوص اقدام کنند.

وی با اشاره به لزوم حفظ حریم رودخانه‌ها اظهار داشت: نهاد‌های نظارتی و امنیتی باید با رصد دقیق و روزانه مانع از ساخت و ساز وتجاوز به حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها شوند.

رئیس دادگستری شهرستان کلیبر با تاکید بر پیشگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها خاطرنشان کرد: ضمن اطلاع رسانی از طریق اتاق اصناف و اتحادیه بنگاه داران و املاک، از خرید و فروش حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها ممانعت شود.

وی تاکید کرد: ادارات خدمات رسان باید پیش از هرگونه ارائه خدمات به خانه باغ‌ها و ساختمان‌های احداث شده در بستر رودخانه‌ها دره‌ها و مسیل‌ها حتماً از اداره شهرداری کلیبر و ابش احمد و ادارات امور آب و جهاد کشاورزی شهرستان استعلام کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *