رئیس کمیسیون عمران مجلس: حقوق کارکنان راه‌آهن به‌موقع پرداخت شود

12:47 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۰۱۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر پرداخت به‌موقع حقوق کارکنان راه‌آهن گفت: متوسط سرعت شبکه ریلی زیر صد کیلومتر بر ساعت است که ضرورت دارد در دوره مدیرعامل جدید راه‌آهن افزایش یابد.
- محمدرضا رضایی‌کوچی در مراسم معارفه میعاد صالحی به عنوان مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و تکریم سعید رسولی ضمن تشکر از زحمات مدیرعامل قبلی راه‌آهن، گفت: در دوران اقای رسولی تلاش‌های زیادی برای بهبود شرایط صورت گرفته است و در بسیاری از شاخص‌ها نیز موفق بوده‌اند. همچنین برای میعاد صالحی مدیرعامل جدید راه‌آهن آرزوی موفقیت می‌کنم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی آماده است برای ریل‌گذاری اهداف راه‌آهن جمهوری اسلامی قدم بردارد.

وی تأکید کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه قرار بود ۳۰ درصد از بار کشور از شبکه ریلی جابجا شود که امروز کمتر از ۱۰ درصد است و دلیل این فاصله زیاد باید بررسی شود. ضمن اینکه یکی از علت‌های اصلی آن کامل نبودن شبکه ریلی در کشور است.

رضایی‌کوچی با بیان اینکه راه‌آهن به مراکز استان‌ها ادامه پیدا نکرده و شبکه باید کامل باشد گفت: دلیل عدم تکمیل شبکه ریلی این است که همه بار توسعه شبکه بر دوش دولت است و جاذبه برای بخش خصوصی فراهم نشده است و تلاش شده، اما خروجی و بازدهی نداشته است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: یکی دیگر از علت‌ها که نتوانستیم حجم بار را از شبکه ریلی جابجا کنیم این است که صاحبان کالا‌ها ترجیح می‌دهند بار خود را از طریق جاده‌ها دنبال کنند.

رضایی‌کوچی افزود: متوسط سرعت شبکه ریلی زیر صد کیلومتر بر ساعت است که باید این متوسط توسط مدیرعامل جدید راه‌آهن افزایش یابد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: علیرغم تلاش‌های بسیار در بخش کریدور‌ها به شکل دلخواه موفق نبوده‌ایم.

وی گفت: توجه به توان داخلی و مهندسین داخل کشور یکی از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و در صورتیکه در مورد خدمات مهندسی درست عمل شود به اندازه نفت می‌توانیم درآمد داشته باشیم، اما در حال حاضر سهم ما از صادرات خدمات فنی و مهندسی بسیار کم است و توجه باید به سمت شرکت‌های داخلی باشد.

رضایی‌کوچی گفت: در بحث ریلی و واگن ما ظرفیت و دانش مناسبی داریم که باید خودکفا شویم و امیدواریم مدیرعامل جدید این موضوع را جزو مأموریت‌ها خود ارائه دهد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث نیروی انسانی، با وجود پیشرفت، حرف اول را نیروی انسانی می‌زند گفت: در این بین بحث درآمد کارکنان راه‌آهن است که در برخی موارد به موقع پرداخت نشده و نارضایتی وجود داشت. امیدواریم حقوق آن‌ها متناسب با زحماتشان پرداخت شود.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *