تاکید بر تعیین تکلیف پرونده‌های معوق در دادگستری شهرستان ملکشاهی استان ایلام

9:14 - 27 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۰۰۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان ایلام بر تعیین تکلیف پرونده‌های معوق در دادگستری شهرستان ملکشاهی، رسیدگی ویژه به پرونده‌های اجرای احکام حقوقی و کیفری، استفاده از فناوری نوین و دادرسی الکترونیک و رسیدگی به یک مورد پرونده کثیرالشاکی این شهرستان تاکید کرد.

- در مراسمی با حضور علی دهقانی رئیس کل دادگستری ایلام، معاونین دادگستری استان، امام جمعه، فرماندار، اعضای شورای تامین و جمعی از مسئولین شهرستان ملکشاهی، رئیس دادگستری این شهرستان معارفه شد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام در این مراسم در سخنانی با تجلیل از ایثار و جانفشانی‌های مردم دلاور و غیور شهرستان ملکشاهی در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: مردم ملکشاهی در دوران جنگ تحمیلی شجاعانه از مرز‌های میهن عزیز اسلامی دفاع کرده و همواره در خط مقدم جبهه‌های حق علیه باطل حاضر بوده اند.

وی مردم شهرستان ملکشاهی را شایسته خدمت صادقانه و مهربانانه و مطلوب خواند و اظهار داشت: رفع مشکلات شهرستان ملکشاهی نیازمند تلاش‌های مجاهدانه و تدابیر عالمانه است و اجرای قانون باید همراه با تدابیر عالمانه باشد.

دهقانی گفت: فلسفه تاسیس نظام قضایی و اداری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت گزاری و ارائه خدمت مطلوب همراه با صداقت و حفظ کرامت مردم است و اگر کلیه مسئولین در راستای این خدمت گزاری تلاش کنند قطعا رضایتمندی مردم را در پی خواهد داشت.

وی استقرار امنیت پایدار را نتیجه تلاش و مجاهدت مجموعه‌ای از دستگاه‌های خدمت گزار از جمله نهاد‌های نظامی، انتظامی، اداری، اطلاعاتی و قضایی خواند و گفت: دستگاه قضایی استان در راستای کمک به انجام وظایف و تکالیف قانونی کلیه خدمت گزاران به مردم از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌کند.

رییس کل دادگستری استان ایلام در ادامه به راهکار‌ها و عوامل رفع مشکلات جامعه اشاره کرد و گفت: اجرای صحیح و دقیق فریضه امر به معروف و نهی از منکر به صورت عملی و با رعایت کلیه ضوابط و مقررات به رفع مشکلات فردی و اجتماعی منتج شده و همه افراد باید در ترویج این فریضه الهی تلاش نمایند.

دهقانی راهکار دیگر کاهش مشکلات اجتماعی را در گرو تلاش همه جانبه و هماهنگی کامل کلیه دستگاه‌ها و نهاد‌های متولی ارائه خدمت در حوزه اجرا، نهاد‌های متولی ترویج فرهنگ و نهاد‌های متولی رفع مشکلات در حوزه آسیب‌های اجتماعی دانست و افزود: مشکلات جامعه جز با وحدت، هماهنگی و هم افزایی همه خدمت گزاران به مردم مرتفع نمی‌شود.

وی تلاش در جهت رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم که امروزه به عنوان یک دغدغه همگانی مشهود و ملموس است را راهکار دیگر کاهش مشکلات و آسیب‌های جامعه بیان کرد و بر حمایت دستگاه قضایی از اقدامات صورت گرفته در حوزه اقتصاد مقاومتی و اصلاح نواقص موجود تاکید کرد.
رئیس کل دادگستری استان ایلام با اشاره به اهمیت اقدامات و تدابیر پیشگیرانه بر برگزاری منظم و مستمر جلسات شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان ملکشاهی تاکید کرد و افزود: با همکاری و مساعدت روحانیون، بزرگان و متنفذین این شهرستان تلاش شود تا از ظرفیت خوب قومی و قبیله‌ای در جهت کاهش تهدید‌ها و تعصبات نابجا و گسترش فرهنگ صلح و سازش استفاده شود.

وی قوه قضائیه را ملجأ و پناهگاه آحاد مردم خواند و تصریح کرد: در دوره جدید که با عنوان تحول و تعالی نام گذاری شده است حل مشکلات مردم به صورت عملی پس از احصاء و شناخت آن‌ها در اولویت برنامه‌های دستگاه قضایی قرار داشته به نحوی که مراجعه کننده به این دستگاه باید با پاسخ اقناعی و ارشادی رو به رو شود.

دهقانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اصل استقلال قضات در صدور رأی، فرآیند نظارت بر عملکرد قضات در دستگاه قضایی را تشریح کرد و افزود: ارائه خدمت گزاری مطلوب به مردم در گرو همدلی، همکاری، تعاون و تعامل مسئولین قضایی استان با سایر مسئولین و خدمت گزاران به مردم است.

رئیس کل دادگستری استان ایلام بر تعیین تکلیف پرونده‌های معوق در دادگستری شهرستان ملکشاهی، رسیدگی ویژه به پرونده‌های اجرای احکام حقوقی و کیفری، استفاده از فناوری نوین و دادرسی الکترونیک و رسیدگی به یک مورد پرونده کثیرالشاکی این شهرستان تاکید کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم حکم انتصاب بهروز نجفی به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان ملکشاهی از طرف ریاست قوه قضائیه ابلاغ و از زحمات طالب ده گنبدی رئیس سابق دادگستری این شهرستان تجلیل شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *