بازداشت ۷۸۶ سارق در یک طرح مشترک

12:47 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۰۰۵
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۷۸۶ سارق و انهدام ۱۰۷ باند سرقت از منزل در پایتخت طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.
- سردار حسین رحیمی در اجرای طرح «کاشف» که با مشارکت پلیس پیشگیری و پلیس آگاهی تهران بزرگ و با هدف مقابله با سارقان منزل و مالخران برگزار شد، بیان داشت: همزمان با هفته نیروی انتظامی که رده‌های مختلف خدمات خود به مردم را افزایش داده و در ارتباط با مردم بودند بخش‌های عملیاتی نیز در پلیس پیشگیری و پلیس آگاهی طرح مشترکی را برای برخورد با سارقان منزل و مالخران به مرحله اجرا در آوردند.

وی با اشاره به اینکه سرقت منزل یکی از دغدغه‌های جدی شهروندان محسوب می‌شود، افزود: در اجرای این طرح در ۴۸ ساعت گذشته ۳۲۰ عملیات هماهنگ علیه سارقان به اجرا درآمد که حدود ۳۰ درصد از این عملیات‌ها نیز در خارج از تهران و سایر شهرستان‌ها بود.

سردار رحیمی با بیان اینکه در مجموع این عملیات‌ها ۷۸۶ سارق منزل دستگیر شد، گفت: در مجموع از این افراد تا به این لحظه ۷۲۰ فقره سرقت از منازل در پوشش‌ها و اشکال مختلف کشف شده که با تکمیل تحقیقات و انجام اعترافات این روند افزایش نیز خواهد داشت.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: تا کنون بیش از یکهزار فقره از اموال مسروقه مردم کشف شده که در میان آن‌ها بیش از سه کیلوگرم طلا، ۱۰۰ ساعت گرانقیمت، ۲۰ دستگاه لپ تاب، ۱۰۰ دستگاه تلفن همراه، ۵۰ تخته قالی نفیس، ۴۰ عدد تابلو گرانقیمت و ... کشف شده است.
 
بیشتر بخوانید:

سردار رحیمی درباره اینکه سارقان بیشتر به چه منازلی مراجعه می‌کنند، گفت: عمده منازلی که هدف سارقان قرار گرفته منازلی بوده که در آن ارز و طلا نگهداری شده بود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه ۱۰۷ باند سرقت از منزل در این مدت منهدم شده اند، عنوان داشت: ۶۳ درصد از دستگیرشدگان در این طرح جزو افراد سابقه دار هستند. همچنین ۲۱ مورد نیز در حین ارتکاب سرقت دستگیر شدند که قالب این افراد در هنگام دستگیری با پلیس درگیر شده بودند تا جایی که ۱۰ مورد دستگیری مسلحانه نیز با این افراد انجام شد.

وی از دستگیری ۳۰ مالخر اموال مسروقه نیز خبر داد و افزود: متاسفانه در میان مالخران برخی از افراد فعال در صنوف نیز حضور دارند که من نمی‌دانم چگونه می‌توانند این مال حرام را استفاده کنند، اما در بین دستگیرشدگان طلافروش و فرش فروش هم بود.

رئیس پلیس پایتخت با اولتیماتوم به سارقان و مجرمان گفت: برخی از سارقان تصور می‌کنند که می‌توانند با فرار به شهر دیگر از دست پلیس پنهان شوند در حالیکه به صراحت اعلام می‌کنم که هر سارقی حتی در نقطه صفر مرزی نیز شناسایی و دستگیر خواهد شد. کمااینکه در این طرح نیز حدود ۳۰ درصد از مجرمان در سایر شهرستان‌ها و حتی مناطق مرزی دستگیر شدند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *