وزیر امور خارجه: سند همکاری‌های ۲۰ ساله ایران و ونزوئلا امضا می‌شود

12:19 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۹۹۳
دسته بندی: سیاست
وزیر امور خارجه گفت: کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ونزوئلا در تهران برگزار می‌شود و در این کمیسیون نقشه راه و سند ۲۰ ساله همکاری‌های بلندمدت دو کشور را امضا خواهیم کرد.
- حسین امیرعبداللهیان در نشست خبری مشترک وزرای امور خارجه ایران و ونزوئلا بیان کرد: قبل از پایان سال جاری کمیسیون اقتصادی مشترک جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا در تهران برگزار خواهد شد. در جریان برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی نقشه راه و سند همکاری‌های بلند مدت دو کشور را پاراف خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه در ماه‌های آینده سفر آقای مادورو رئیس جمهور ونزوئلا را به تهران خواهیم داشت، تصریح کرد: در این سفر سند همکاری‌های ۲۰ ساله ایران و ونزوئلا با حضور رئیس جمهور دو کشور به امضا خواهد رسید همه این‌ها تاییدی است که روابط دو کشور مسیر رو به رشدی را طی می‌کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: ما در تمامی زمینه‌های فنی، اقتصادی، تجاری، علم و فناوری، معدن و انرژی توافقات خوبی را بین دو کشور داشتیم و بخش‌های مهمی از آن در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: در این کنفرانس مایلم را اعلام کنم که جمهوری اسلامی ایران از مردم ونزوئلا، رئیس جمهور مادورو و نهاد‌های قانونی در ونزوئلا حمایت می‌کند. سیاست‌های آمریکا در قبال مردم ونزوئلا غیرسازنده می‌دانیم و اقدام اخیر در دستگیری یکی از دیپلمات‌های ونزوئلایی و استرداد آمریکا را یک راهزنی و تعرض به حاکمیت ونزوئلا می‌دانیم.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه ما در مسیری قرار داریم که کالا‌های ایرانی در شهر‌های مختلف ونزوئلا در دسترس شهروندان قرار دارد، اظهار داشت: این فرصت خوبی برای تجار و بازرگانان ایرانی است که از این فرصت، استفاده لازم را به عمل بیاورند.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: متقابلاً زمینه‌های مشترک برای سرمایه‌گذاری در جمهوری اسلامی فراهم شده است که به تدریج اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی بیان داشت: از بخش خصوصی در ایران دعوت می‌کنم و اعلام می‌کنم که ونزوئلا یک فرصت جدید برای توسعه همه جانبه در تمامی حوزه‌ها و زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاری فعالان بخش خصوصی خواهد بود.

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *