آتش تفرقه و ترور موجب وحدت بیشتر در افغانستان خواهد شد

11:29 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۹۷۴
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پی ترور و کشتار مردم مظلوم افغانستان به دست عوامل مزدور استکبار بیانیۀ محکومیتی صادر کرد.
- شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پی ترور و کشتار مردم مظلوم افغانستان به دست عوامل مزدور استکبار بیانیۀ محکومیتی به شرح زیر صادر کرد.

«بسم الله الرحمن الرحیم»

«وَ مَنْ یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا»
«آیۀ ۹۳ سورۀ نساء»

بار دیگر اخبار کشتار وحشیانه و غیر انسانی مردم بی گناه افغانستان به دست عوامل تروریستی داعش مورد حمایت آمریکای جنایتکار، غمی بزرگ بر دل مسلمانان و آزادگان جهان نشاند.

حملۀ تروریستی تکان دهنده جمعۀ گذشته در قندوز افغانستان و زخم‌های تازۀ آن که هنوز فرصت مرهم نیافته بود، در حمله تروریستی دیگری به مسجد شیعیان در ولایت قندهار، شماری از نمازگزاران نماز جمعه، شهید و چند تن دیگر به شدت زخمی شده اند.

تن رنجور افغانستان مقاوم و مظلوم از جنایت‌های متعدد و مرگبار ماشین جنگی استکبار جهانی که هنوز مجال مرهم بر درد‌های متعدد خود نیافته، امروز هزیمت بارتر به زیر چنگال یورش‌های وحشیانه داعش این ولد نامشروع و چموش آمریکا، خسته‌تر از همیشه به امید عدالت، آزادی و آرامش، در خون مردان و زنان و کودکان بی گناه، مقاوم و مظلوم خود می‌غلتد و در آتش تفرقه و کینه طراحی شده اتاق‌های فکر استکبار به دستان تا مرفق غرق در خون بی‌گناهان و در غم ترور فرزندانش در قندهار و قندوز، همچنان می‌سوزد.

فاجعۀ غمبار و جانسوز ترور کشتار مردم، این بار در قندوز افغانستان، آن هم در ایام ربیع المولود و در آستانـۀ هفتـۀ وحدت امت بزرگ اسلامی، موجب جریحه دار شدن مجدد قلوب و مایـۀ خشم انقلابی میلیون‌ها مسلمان و آزاده در سطح جهان شد، که دیری نمی‌پاید که این آتش و خشم انقلابی مسلمانان جهان؛ دامان غرق در خون بی گناهانِ آمران، عاملان و مسببانش را سخت بگیرد.

بی‌تردید تکرار این گونه جنایات هولناک، آن هم در شرایطی که به ظاهرآمریکا از افغانستان خارج شده، بیش از همه متوجه آمریکای جنایتکار بوده و سردمداران کاخ سفید را متهم و مسبب اصلی آن نشان می‌دهد، که با انتقال تروریست‌های تکفیری از سوریه و عراق به افغانستان و جلب همکاری حامیان منطقه‌ای خود با حمایت‌های تسلیحاتی، مالی و فکری برای ارتکاب جنایات تروریستی؛ درصدد القای گزارۀ 'بازگشت جنگ و ناامنی به افغانستان' با خروج نیرو‌های آمریکایی از این کشور است.

رژیم تروریستی و تروریست پرور ایالات متحدۀ آمریکا و همپیمانان کاخ‌سفید بایستی به جنگ افروزی‌ها و کینه توزی‌های شیطانی خود علیه امت اسلامی به ویژه ملت مظلوم افغانستان خاتمه دهند؛ چرا که افکار عمومی جهانیان باور دارند با خروج آمریکایی‌ها از غرب آسیا موجبات امنیت و آرامش پایدار ملت‌های مسلمان منطقه فراهم خواهد شد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی؛ ضمن محکومیت شدید این توطئه آمریکایی و جنایت فراموش ناشدنی، با عرض تسلیت این مصیبت جانکاه و ابراز همدردی با مردم شریف، نجیب، شجاع و مظلوم افغانستان، علمای اعلام، بزرگان و حوزه‌های علمیه، تمامی مسلمانان و آزداندیشان و آزادگان جهان و همه بازماندگان محترم شهدا و مجروحان آن فاجعه و با درود به روان پاک همۀ شهدای گرانقدر امت اسلام و شهدای این جنایت تروریستی، شفاء و سلامتی عاجل مجروحان و عزّت و سربلندی امت اسلامی به ویژه مسلمانان کشور دوست، برادر و بی دفاع افغانستان را از خداوند متعال مسألت کرده و مصرّانه و مجّدانه از مسئولان آن کشور و تمامی مجامع بین المللی مدعی حقوق بشر می‌خواهد تا با تحقیق و بررسی پیرامون این جنایت‌ها و شناسایی و مجازات جدی عاملان و مسببان آن، از تکرار این گونه فجایع تلخ و جانکاه جلوگیری کنند.

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *