مدیرعامل جدید سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع منصوب شد

8:50 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۹۰۸
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
سید مصطفی هاشمی گلپایگانی با حکم وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، به عنوان مدیر عامل جدید سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع منصوب شد.
- بنا به اعلام روابط عمومی وزارت دفاع، سردار فرحی در مراسمی با اشاره به ایام پیش روی هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اکرم و امام صادق (علیها السلام) لازمه تبعیت و تأسی به رسول اکرم (صلوات‌الله‌علیه) را در توسعه اخلاق دانست و افزود: حضرت رسول اکرم (صلوات‌االله‌علیه) فرستاده شد تا فضیلت‌های اخلاقی را در بین جهانیان بسط و گسترش نماید.

وی با اشاره به ویژگی‌های یک مدیر موفق، مهندس هدایت مدیر عامل سابق سازمان توان را نمونه‌ یک مدیر جهادی و انقلابی عنوان کرد و یادآور شد: یکی از اثرات ارزشمند این مدیر انقلابی، مهر و محبتی است که به واسطه‌ی این نوع مدیریت در بین کارکنان این سازمان شکل گرفته شده است.
 
وی توسعه نیروی انسانی در سازمان «توان»، جانشین پروری و جذب و شناسایی نیرو‌های کارآمد را از دیگر آثار ارزشمند مدیریت موفق در این سازمان برشمرد و تصریح کرد: رشد و توسعه عملکرد سازمانی در حوزه تحقیقات، تنها بخش کوچکی از یک مسیر تحولی است که طی دهه اخیر با حضور یک مدیر جهادی و انقلابی در سازمان توان شکل گرفته شده است.

سردار فرحی تبدیل این سازمان از یک شرکت به یکی از ارکان مهم صنعتی در وزارت دفاع طی یک دهه گذشته را شاهد مثالی در تایید حرکت‌های سازنده مدیریت جهادی و انقلابی در سازمان «توان» خواند و خاطرنشان کرد: اختصاص سهم عمده‌ی بازار باتری کشور، تنوع و توسعه کیفیت محصولات و هم تراز با نمانام‌های روز دنیا، ورود به صنعت لیتیوم به عنوان صنعت برتر در آینده، ورود به انرژی‌های نو و تجدید پذیر از جمله نیروگاه‌های بادی، خورشیدی، هیبریدی، آمایش کامل صنعتی و توسعه نیروی انسانی و ...، مجموعه اقداماتی است که طی یک دهه اخیر با حضور یک مدیر متخصص و توانمند صورت پذیرفته و این سازمان را از یک شرکت کوچک، به یکی از ستون‌های صنعتی و درآمد زا در وزارت دفاع تبدیل کرده است.

وی با بیان مسئولیت بسیار خطیر هلدینگ شستان در وزارت دفاع ابرازی امیدواری کرد: ان شاء الله با حضور مهندس هدایت در این مجموعه، شاهد تداوم اقدامات توسعه‌ای و درآمدزا در وزات دفاع باشیم و بتوانیم در راستای رفاه مجموعه نیرو‌های مسلح به ویژه نیرو‌های بازنشسته گام‌های اساسی برداریم.

سردار فرحی با اشاره به انتخاب مدیرعامل جدید سازمان توان، سید مصطفی هاشمی گلپایگانی را یک فرد رشد یافته در مکتب مهندس هدایت و از جنس ایشان خواند و تصریح کرد: این سازمان اگر بخواهد مسیر پیشرفت دوران گذشته را همچنان با سرعت طی نماید باید از تجربیات ارزشمند مهندس هدایت الگو پذیرد.

وی با بیان اینکه تکنولوژی این سازمان در لبه فناوری جهانی قرار دارد به نحوی که آینده بسیاری از صنایع درحوزه دفاعی به آن گره خورده است گفت: انتظار داریم در دوره جدید، سرعت حرکت‌های توسعه‌ای در سازمان توان بیش از پیش شتاب گیرد.

جانشین وزیر دفاع، سازمان توان را پرچمدار توسعه و فناوری در وزارت دفاع خواند و ابراز امیدواری کرد: می‌بایست با برنامه ریزی، توسعه زیرساخت‌ها و نیروی انسانی این سازمان را همچنان در لبه فناوری جهانی نگه داشت و روز به روز به دستاورد‌های آن افزود.

سردار فرحی در پایان این مراسم از اقدامات مهندس هدایت به پاس سال‌ها تلاش در مجموعه «توان» با اهداء لوح تقدیر و برای مهندس مصطفی هاشمی گلپایگانی در سمت مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع آروزی موفقیت کرد.

همچنین با حکم وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، هدایت به عنوان دستیار ویژه و مشاور وزیر منصوب شد.

گفتنی است مهندس مجید هدایت با حکمی دیگر از طرف رئیس سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح (ساتا) به عنوان مدیر عامل شرکت «شستان» منصوب شد.

شایان ذکر است شرکت «شستان» با موضوعاتی از قبیل احداث، راه اندازی و بهره برداری کارخانجات صنعتی به منظور تولید، بازاریابی، فروش، صدورمحصولات پتروشیمی و پتروشیمیایی و فرآورده‌های فرعی و مشتقات ذیربط آن‌ها و انجام کلیه فعالیت‌های تولیدی و صنعتی، بازرگانی، فنی و مهندسی و بازرگانی که بطور مستقیم و یا غیر مستقیم مربوط به عملیات مذکور میباشد، فعالیت می‌کند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *