آغاز به کار مجدد کمیته تدوین قانون اساسی/ دیدار هیئتی از روسیه با «اسد»

14:25 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۸۹۷
نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، از توافق طرف‌های سوری برای تدوین پیش نویس قانون اساسی جدید این کشور خبر داد.
دولت سوریه و گروه‌های مختلف برای آماده سازی و تهیه پیش نویس قانون اساسی جدید این کشور به توافق رسیدند.
 
به گزارش «رویترز»، «گئیر پدرسن»، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد که دولت و سران معارض سوری با تهیه پیش نویس قانون اساسی جدید سوریه موافقت کردند.
 
وی اظهار کرد «ششمین دور مذاکرات در دو سال اخیر و نخستین دور از ژانویه سال جاری در مورد اصول روشن بحث خواهد کرد.»
 
نماینده ویژه سازمان ملل همچنین تصریح کرد «کمیته قانون اساسی سوریه سهم مهمی در روند سیاسی این کشور دارد، اما این کمیته به خودی خود نمی‌تواند بحران سیاسی را حل و فصل کند.»
 
در همین حال رئیس کمیته قانون اساسی سوریه، گفت که طرفین حاضر در این مذاکرات متون پیشنهادی خود در زمینه‌های حاکمیت دولت و قانون را ارائه خواهند داد.
 
کمیته پیش نویس قانون اساسی سوریه متشکل از ۴۵ نماینده دولت و معارضان، ماموریت دارد قانون اساسی جدید منجر به برگزاری انتخابات تحت نظارت سازمان ملل را تدوین کند.
«الکساندر لاورنتیف»، نماینده رئیس جمهور روسیه در امور سوریه و «سرگئی ورشینین»، معاون وزیر خارجه این کشور با «بشار اسد»، رئیس جمهور سوریه، دیدار کردند.
 
موضوع این دیدار، همکاری دو کشور در مبارزه با تروریسم، تقویت و گسترش همکاری در همه زمینه‌ها و بازسازی زیرساخت‌ها در سوریه بود.
 
رئیس جمهور سوریه در این دیدار گفت «وضعیت افغانستان نشان می‌دهد که کشور‌های منطقه باید تلاش کنند تا امنیت و صلح را به طور مشترک با همسایگان خود و بدون دخالت خارجی تقویت کنند.»
 

برچسب ها: سوریه بشار اسد

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *