فرماندار اندیکا: زلزله اخیر بیشترین خسارت را به منازل مسکونی وارد کرده است

9:28 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۸۶۰
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
فرماندار شهرستان اندیکا با بیان اینکه برآورد خسارات زلزله همچنان در دست بررسی است، گفت: زلزله اخیر بیشترین خسارت را به منازل مسکونی وارد کرده است.
امرالله نوذری در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به خسارات زلزله اخیر در شهرستان اندیکا گفت: برآورد خسارات زلزله همچنان در دست بررسی است. امروز نیز بازرسان سازمان مدیریت بحران کشور برای برآورد خسارات در مناطق زلزله‌زده حاضر شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه زلزله اخیر بیشترین خسارت را به منازل مسکونی شهرستان اندیکا وارد کرده است، گفت: به محل نگهداری دام‌ها، مدارس، مراکز بهداشتی و درمانی، تأسیسات آبی، جاده‌ها، پل‌ها و شیلات نیز خساراتی وارد شده است.

فرماندار شهرستان اندیکا گفت:میزان برآورد اولیه خسارت مالی زلزله اخیر به ابنیه شهری و زیرساخت‌ها به‌جز حوزه مسکن  ۱۲۵ میلیارد تومان است.
 
نوذری با اشاره به روند تاسیس شعب بانکی در شهرستان اندیکا نیز تصریح کرد: مدیران بانک ملی مدت زیادی است قول تأسیس شعبه در شهرستان را داده‌اند و محلی هم برای استقرار شعبه بانک در نظر گرفته است اما هنوز این اتفاق رخ نداده است. 
 
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه اولین موضوعی که در بحث بازسازی‌ها مطرح می‌شود، پرداخت تسهیلات است اگر شعبه بانک در مرکز شهرستان بنا نشود، مردم باید ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر مسیر تا مرکز شهرستان را برای دسترسی به بانک طی کنند و این انگیزه‌ای برای آن‌ها باقی نمی‌گذارد.

فرماندار شهرستان اندیکا با اشاره به اینکه با این روند در بحث مقاوم‌سازی منازل هم موفق نخواهیم بود، گفت: خاصتاً شعبه بانک ملی باید در شهرستان مستقر شود. مدیران صندوق کارآفرینی امید نیز به شهرستان آمده و با ما جلسه‌ای تشکیل دادند، زمینی هم در اختیارشان گذاشتیم و آماده هستند تا برای تاسیس شعبه کارها انجام شود.
 
 
انتهای پیام/ 

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *