گرفتار کلاهبرداری ۴۱۹ نشوید

۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰:۰۱
کد خبر: ۷۶۶۸۵۵
کلاهبرداری ۴۱۹ در ایران به نام کلاهبرداری نیجریه‌ای مشهور است. این روش از سوی کلاهبرداران خارجی استفاده می‌شود و ردیابی آن‌ها سخت و زمان‌بر است.

_ مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نوشت: احتمالاً برای شما هم پیش آمده که ایمیل یا پیامی در شبکه‌های مجازی برایتان ارسال شود با این مضمون که «من گنجی را پیدا کرده‌ام و به کسی احتیاج دارم که آن را بفروشم یا فردی خارجی هستم که می‌خواهم کالایی را برای یک خیریه در ایران از گمرک رد کنم و یا کسی که ارث بزرگی به او رسیده یا...» این پیام‌ها بسیار وسوسه‌انگیز است و در نگاه اول نشان می‌دهد که انگار شانس در خانه شما را زده است که با یک کمک کوچک، پول بزرگی به دست می‌آورید.

یادتان باشد که کلاهبرداران شیوه‌های مهندسی شده‌ای دارند و اسناد و مدارک جعلی زیادی به شما ارائه می‌دهند تا شما را قانع کنند که همه‌چیز واقعی است و دروغی در کار نیست، اما بعد از گرفتن مبلغی از شما، از آن‌ها دیگر خبری پیدا نمی‌شود. جالب اینکه اکثر این کلاهبرداران خارجی هستند و ردیابی آن‌ها سخت و زمان‌بر است. این شیوه کلاهبرداری با اسم ۴۱۹ در ایران به نام روش کلاهبرداری نیجریه‌ای مشهور است. مهم این است که این نوع کلاهبرداری را بشناسید و به این‌گونه پیام‌هایی که دریافت می‌کنید، توجه نکنید.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3301316_560.mp4']ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *