قول فدراسیون برای بازگرداندن دوچرخه به رکابزن المپیکی

7:45 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۸۳۰
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
پس از کش و قوس‌های فراوان بالاخره فدراسیون دوچرخه‌سواری تصمیم گرفت تا دوچرخه رکابزن المپیکی به وی بازگردانده شود.

- فدراسیون دوچرخه‌سواری در دوران ریاست محمود رشیدی و پیش از اعزام سعید صفرزاده به المپیک توکیو و زمانی که وی برای حضور در مسابقات تک مرحله‌ای در ترکیه حضور داشت، برای این رکابزن، دوچرخه‌ای جدید تهیه کرد، اما در حالی که بیش از یک ماه از پایان المپیک گذشته بود، فدراسیون خواستار برگرداندن این دوچرخه شد.

با گذشت نزدیک به ۳ هفته از انتشار این اخبار، محمود رشیدی به دلیل مورد تایید واقع نشدن انتخابات از سوی فدراسیون جهانی از سمت ریاست فدراسیون استعفا کرد و وزارت ورزش و جوانان بلافاصله رسول هاشم‌کندی را به عنوان سرپرست جدید معرفی کرد.

در حالی که اهالی دوچرخه‌سواری با حضور سرپرست جدید منتظر ختم به خیر شدن اتفاقات مربوط به بازگرداندن دوچرخه بودند، اما با روی کار آمدن هاشم‌کندی جلسه کمیته انضباطی با دعوت از سعید صفرزاده تشکیل شد که صفرزاده در این جلسه شرکت نکرد، ولی در پایان این نشست انضباطی حکمی صادر شد که طبق آن صفرزاده باید دوچرخه‌ای که با آن در المپیک رکاب زده بود را به فدراسیون بازگرداند و در غیر اینصورت با ۲ سال محرومیت روبرو خواهد شد. در پی این حکم صفرزاده دوچرخه را به اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی تحویل داد تا با خطر محرومیت روبرو نشود.

در حالیکه ۲۰ روز از زمان تحویل دوچرخه به فدراسیون می‌گذرد، هاشم‌کندی، سرپرست جدید فدراسیون دوچرخه‌سواری قول داده که این دوچرخه پرحاشیه دوباره به سعید صفرزاده برگردانده شود و اکنون نیز مراحل قانونی و اداری برای بازگرداندن دوچرخه آغاز شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *