ارسال سومین محموله اهدایی هلال احمر به افغانستان

2:09 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۷۹۴
معاون بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر، گفت: محموله سوم از کمک‌های اهدایی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به افغانستان در ابتدای هفته آینده تحویل همتایان ما در این کشور خواهد شد.
منصوره خرم باقری معاون بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با میزان در مورد کمک‌های اهدایی جمعیت هلال احمر به افغانستان گفت: آخرین محموله از کمک‌های اهدایی صد تنی جمعیت هلال احمر ایران به همتای افغانستانی هفته آینده به این کشور ارسال می‌شود.

وی ادامه داد:در پی بحران غذایی و نیاز مردم افغانستان در روز‌های اخیر هلال احمر جمهوری اسلامی برای پوشش نیاز‌های مردم این کشور، محموله‌ای به وزن ۱۰۰ تن در نظر گرفته بود.

وی گفت:تا به حال ۶۰ تن از این محوله مورد نظر تهیه شده است که بخشی از آن نیز در دو محموله ارسال شده است.

وی افزود:محموله اول تهیه شده از سوی جمعیت هلال احمر به همتایان ما در کابل ارسال و محموله دوم در پی حادثه تروریستی و آسیب دیدن برخی از شهروندان این کشور به قندوز ارسال شده است؛ و این موضوع که گفته می‌شود مقصد این کمک‌های به دولت این کشور است صحیح نیست.
 
وی گفت :بدنه صلیب سرخ این کشور از دوره گذشته است اگرچه رییس و دبیر کل آن تغییر کرده است، و تفاوت ،حساسیت و ممانعتی از سوی دولت این کشور در امداد رسانی به شهروندان این کشور وجود نداشته است ،بلکه از جمعیت هلال احمر کشورمان نیز استقبال و قدردانی شده است.
 
وی ادامه داد:محموله سوم و پایانی از ۱۰۰ تن در نظر گرفته شده نیز اوایل هفته آینده به این کشور ارسال و در اختیار نیرو‌های صلیب سرخ این کشور قرار خواهد گرفت.
 
باقری گفت، امید است در صورت تامین منابع بیشتر بتوانیم کمک‌های بیشتری را در محموله‌های بعدی جهت کاهش آلام مردم این کشور ارسال کرده وتا حدی از نیاز‌های آن‌ها بکاهیم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *