سایه ترس بر سر نمایندگان پارلمان انگلیس

0:45 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۷۸۲
کشته شدن یک نماینده پارلمان انگلیس باعث افزایش تدابیر امنیتی مربوط به نمایندگان این کشور شده است.

- در حالی که نمایندگان پارلمان انگلیس با یکدیگر تماس گرفتند تا در مورد خبرهای هولناک کشته شدن «دیوید آمس»، یکی از نمایندگان پارلمان صحبت کنند، فهرست تجربیات تلخ آن‌ها بلافاصله و به صورت طولانی منتشر شد.

به گزارش «گاردین»، یکی از وزیران کابینه انگلیس، می‎گوید «با همکاران خود صحبت کردم؛ هیچ کدام از ما وجود ندارد که نتواند فهرستی از نمونه‌های هشدار دهنده از مواردی را که در دیدار‌های عمومی در یک حوزه انتخابیه علیه آن‌ها گفته شده یا انجام شده است، به شما ارائه دهد.»

«چارلز واکر»، عضو کمیسیون مجلس عوام انگلیس، که به بررسی امنیت نمایندگان پارلمان می‌پردازد، گفت که از تعداد نمایندگان پارلمانی که به مقام‎های این مجلس، تهدید و سوءاستفاده گزارش کرده‎اند، وحشت زده شده است.

 به گفته وی، «زندگی با ترس به بخشی عادی از زندگی بسیاری از همکاران من تبدیل شده است.»

پس از شوک و ناامیدی اولیه پس از مرگ «دیوید آمس»، گروه‌های خصوصی نمایندگان پارلمان در شبکه های اجتماعی به سرعت و به صورت آشکار اعلام کردند که ممکن است به دلایل امنیتی از حوزه انتخابیه خود خارج شوند.

برخی دیگر اظهار داشتند که نمی‌دانند آیا می‌توانند به دیدار‌ها و سخنرانی‌های عمومی خود ادامه دهند یا خیر.

برخی از نمایندگان پارلمان انگلیس گفته‎ند که آن‌ها برای محدود کردن خطرات به دیدار‌های شخصی و به صورت تنها روی آورده‎اند و به مکان‌های امن تری تغییر مکان داده‎اند.

یکی از نماینده‌های انگلیس می‎گوید «ما به تازگی سعی میکنیم بیشتر گفت وگوهایمان را با استفاده از تلفن همراه انجام داده و یا در دفاتر شخصی خود با افراد ملاقات کنیم.»

وی افزود «ما حداقل در دفترهایمان دکمه‌های هشدار دهنده داریم.»

همچنین همه این نماینده‌ها گفته‎‏اند که سوء استفاده آنلاین علیه آن‌ها رایج است.

در حالی که قتل «جو کاکس» در سال ۲۰۱۶ به تشدید تدابیر امنیتی و متمرکز شدن شکایات مربوط به سوء استفاده از نمایندگان پارلمان منجر شد، اما تفاوت قابل توجهی بین نمایندگان مجلس در مورد نحوه انجام فعالیت‌های حوزه انتخابیه خود و توافق کمی در مورد نحوه ایمن سازی زندگی در حال حاضر وجود دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *