فدراسیون والیبال با عطایی قرارداد حرفه‌ای می‌بندد؟

0:01 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۷۵۵
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
انتظار می‌رود فدراسیون والیبال هر چه زودتر قرارد کادر فنی تیم ملی والیبال را را تنظیم و نهایی کند.

- فدراسیون والیبال پس از سال‌ها هدایت تیم ملی والیبال را به کادری کاملا ایرانی سپرد. این اتفاق در شرایطی رخ داد که پیش از این مربیانی همچون کواچ، لوزانو، کولاکوویچ و آلکنو با وجود صرف هزینه‌های گزاف نتوانستند عملکرد قابل قبولی در تیم ملی داشته باشند.

اما بهروز عطایی در اولین گام توانست تیم ملی والیبال را قهرمان آسیا کند؛ این قهرمانی در شرایطی رخ داد که تیم‌های مدعی همچون استرالیا و چین با تمام قوا در این رقابت‌ها حاضر شده بودند. تیم ژاپن هم که میزبان مسابقات بود و تلاش کرد که به نحو ممکن قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کند تنها ۲ بازیکن خود را نسبت به المپیک توکیو در اختیار نداشت؛ اما تیم ملی ایران با ترکیبی متفاوت توانست در این رقابت‌ها قهرمان شود.

در سال آینده میلادی تیم ملی روز‌های شلوغی در پیش دارد. این تیم باید در لیگ ملت‌ها، بازی‌های آسیایی و همین طور مسابقات جهانی به میدان برود و از همین رو لازم و ضروری است که کادر فنی تیم ملی والیبال هر چه زودتر برنامه‌ریزی‌های لازم را در این خصوص انجام دهد.

مهمترین اتفاقی که فدراسیون والیبال باید در این مسیر انجام دهد این است که با بهروز عطایی و دستیارانش همچون مربیان خارجی که هدایت تیم ملی را بر عهده داشتند قرارداد‌های حرفه‌ای امضا کند تا آن‌ها بتوانند با فراغ بال تمام وقت خود را صرف تیم ملی کنند.

در حال حاضر عطایی هدایت تیم هراز آمل را بر عهده دارد و در چنین شرایطی او نمی‌تواند با سفر به استان‌های مختلف مسابقات لیگ را زیر نظر بگیرد. از سوی ف دیگر برخی از ملی‌پوشان والیبال ایران در لیگ‌های اروپایی مشغول به بازی هستند و باید شرایطی فراهم شود تا عطایی بتواند از نزدیک بازی‌های آن‌ها را تماشا کند؛ اما با توجه به مسئولیتی که وی در تیم هراز دارد عملا چنین چیزی امکان پذیر نیست.

اینکه عنوان می‌شود مربیان ایرانی باید به صورت رایگان برای تیم‌های ملی کار کنند یک تفکر اشتباه است؛ چرا که در تیم‌های ملی دیگر که از مربیان داخلی استفاده می‌کنند قرارداد‌های حرفه‌ای با این مربیان امضا می‌شود. بازخورد مثبت دیگری که این موضوع می‌تواند داشته باشد این است که عده‌ای هستند که مدام سعی می‌کنند در والیبال ایران ایجاد شائبه کنند و در آینده عطایی هر تصمیمی که در خصوص دعوت بازیکنان به تیم ملی یا خط خوردن آن‌ها بگیرد به حضورش در تیم هراز ربط می‌دهند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *