۹۹ درصد از نوآموزان در برنامه سنجش شرکت کردند

13:12 - 25 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۷۴۱
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، گفت:۹۹.۳۹ درصد از دانش آموزان بدو ورود به مدرسه در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی شرکت کرده اند.
سیدجواد حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در نشست روز جهانی عصای سفید در گفت‌وگو با میزان گفت: در حال حاضر ۷ هزار و ۹۹ دانش آموز با آسیب بینایی تحت پوشش تحصیلی هستند .
 
وی افزود:علاوه بر ۷ اختلالی که تحت پوشش سازمان آموزش و پرورش استثنایی قرار گرفته است و آسیب بینایی نیز در ان جای می گیرد، مجوزی برای دریافت سه گروه دیگر را به این گروه‌ها دریافت کرده ایم.

وی ادامه داد:اختلال اوتیسم، نقص توجه و بیش فعالی و اختلال گفتار و زبان نیز جزو مواردی است که به اختلال‌های گروه هفتگانه تحت پوشش سازمان استثنایی اضافه شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت:افزودن این سه گروه از دانش آموزان با چنین اختلالاتی می‌تواند کمک شایانی به جامعه و خانواده‌ها جهت کمک به این گروه‌ها و آموزش صحیح آن‌ها باشد.

وی درمورد سنجش نوآموزان ورود به مدرسه گفت :از آغاز رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی در سال جاری یک رکود بسیار خوب ثبت شده است و در حال حاضر ۹۹.۳۹ درصد از دانش آموزان نو ورود مورد سنجش قرار گرفته اند که این رکورد جدیدی است.

حسینی در مورد شناسایی زود هنگام اختلالات گفت:بحث مداخلات به هنگام و طلایی از بدو تولد باید مد نظر باشد و پیش از اینکه این گروه‌ها بخواهند وارد فرایند آموزش شوند شناسایی شوند.

وی اضافه کرد:اما به طور کلی طراحی تمهیداتی جهت اموزش و در برگیری این سه نوع از اختلال از بعد از دریافت مجوز در دستور کار ما قرار دارد.

وی در پایان در موررد واکسیناسیون دانش آموزان مدارس استثنایی با توجه به اینکه این دانش آموزان در اولویت واکسیناسیون قرار دارند گفت:در حال حاضر روند واکسیناسیون این دانش آموزان همراه با سایر دانش آموزان ادامه دارد و توانسته ایم به میزان بالای واکیسناسیون در این گروه نزدیک شویم.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *