مجموعه میراث فرهنگی آماده پاسخگویی به فعالان مدنی است

2:16 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۷۳۵
معاون میراث فرهنگی استان تهران گفت: برخی خبرگزاری‌ها گاه موضوعاتی را بازنشر می‌نمایند که پیشتر به آن پرداخته و در زمان مقرر حل و فصل شده است، اما موضوع را به گونه‌ای دیگر و پاسخ‌ها را به صورت گزینشی مطرح می‌نمایند که مجدد شبهاتی در ذهن مخاطب ایجاد می‌نماید.
مرتضی ادیب زاده معاون میراث فرهنگی استان تهران درخصوص ارتباط با کنشگران مدنی فعال در حوزه میراث فرهنگی به میزان گفت: فعالان حوزه میراث فرهنگی مشتمل بر نهاد‌های مدنی و سازمان‌های غیر دولتی و خبرگزاری‌هایی هستند که به طور رسمی فعالیت می‌کنند و تلاش ما همواره پاسخگویی و گفتگو بر اساس مدارک و مستندات موجود بوده است تا درباره پرسش‌ها و موضوعات مهمی که برای آحاد مردم و علاقه‌مندان به حوزه میراث فرهنگی وجود دارد، پاسخی با تکیه بر واقعیت‌ها ارائه شود. در این میان گاه نظراتی غیر کارشناسی که مشخصاً به علت عدم آگاهی و اشراف بر موضوع بوده، مطرح می‌شود که سبب بروز شایعاتی در فضای مجازی می‌گردد. با توجه به اینکه این مسئله در سایر حوزه‌ها نیز دیده می‌شود، خواسته ما از فعالان حوزه میراث فرهنگی و علاقمندان و دوستداران حفظ آثار تاریخی این است که، موضوعات مرتبط را از معاونت میراث فرهنگی پیگیری نمایند. همچنین ما در مجموعه میراث فرهنگی تاکنون پذیرای همه خبرنگاران بوده ایم و امیدواریم با بهبود و کاهش اثرات ناشی از بیماری کرونا، بتوانیم جلسات پرسش و پاسخ و نشست حضوری با فعالان حوزه میراث فرهنگی و خبرنگاران محترم را برگزار نماییم.

وی افزود: برخی خبرگزاری‌ها گاه موضوعاتی را بازنشر می‌نمایند که پیشتر به آن پرداخته و در زمان مقرر حل و فصل شده است، اما موضوع را به گونه‌ای دیگر و پاسخ‌ها را به صورت گزینشی مطرح می‌نمایند که مجدد شبهاتی در ذهن مخاطب ایجاد می‌نماید. از این رو انتظار می‌رود پیش از انتشار چنین مطالبی اطلاعات کامل را از معاونت تخصصی این اداره کل جویا شوند.
 
بیشتر بخوانید:

معاون میراث فرهنگی استان تهران درخصوص انتقادها درباره وضع نامطلوب خانه پدری جلال آل احمد توضیح داد: خانه پدری جلال آل احمد در سنوات گذشته از طرف اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به صندوق احیا و بهره برداری بنا‌های تاریخی واگذار شده است. در سال جاری نیز این صندوق، خانه مذکور را به بهره بردار خصوصی واگذار نموده و طبق اطلاع این اداره کل، در مرحله تهیه طرح مرمت می‌باشد و امیدواریم تا پیش از پایان سال فرآیند مرمت این خانه تاریخی آغاز شود.
 
وی افزود: با توجه به موقعیت مکانی خانه پدری جلال آل احمد در کوچه کارکن اساسی در خیابان خیام، در مقطع کوتاهی اتفاقاتی پیش آمد که بلافاصله با حضور یگان حفاظت استان و نیروی انتظامی برطرف گردید. همچنین در زمان تحویل خانه به بهره بردار نیز اثرات حضور غیر قانونی افرادی که با شکستن قفل وارد آنجا شده بودند برطرف گردید و فضای خانه با نظارت یگان حفاظت این اداره کل پاکسازی شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *