رشد ۶۰۰ درصدی حملات سایبری علیه زیرساخت‎های رژیم صهیونیستی

11:14 - 25 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۷۰۳
آسیب پذیری رژیم صهیونیستی در برابر حملات سایبری در سال‌های اخیر آشکارتر شده است.
رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۲۰، بالاترین میزان آسیب از حملات سایبری و رشد ۶۰۰ درصدی این حملات را شاهد بوده است.
 
به گزارش «ریپابلیک وُرد»، براساس تجزیه و تحلیل امنیت سایبری انجام شده توسط «گوگل»، رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۲۰ متحمل بالاترین آسیب‌های ناشی از حملات سایبری بوده است.
 
در همین حال گزارش جدید «Virus Total»، شرکت امنیت سایبری اسپانیا اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۰، هدف بیشترین حملات سایبری قرار گرفته است.
 
دستگاه‌های هدف قرار گرفته نیز بیشتر رایانه‌های مبتنی بر «ویندوز» بودند و دستگاه‌های با سیستم عامل «اندروید» و «ای اُ اس» کمتر هدف قرار گرفتند.
 
پس از رژیم صهیونیستی نیز آسیب دیده‌ترین کشور‌ها از حملات سایبری، کره جنوبی، ویتنام، چین، سنگاپور، هند، قزاقستان، فیلیپین و انگلیس بودند.
 
در ماه جولای نیز «Check Point»، شرکت امنیت سایبری گزارش داد که نهاد‌های رژیم صهیونیستی تقریباً ۲ برابر بیشتر از سایر نهاد‌ها در سراسر جهان مورد حمله سایبری قرار می‌گیرند و بخش بهداشت و درمان این رژیم، به طور متوسط هر هفته، هدف هزار و ۴۴۴ قرار می‌گیرد.
 
آموزش و تحقیقات، سازمان‌های کابینه‌ای و امنیتی و نهاد‌های بهداشتی در اراضی اشغالی بالاترین میزان حملات سایبری را ثبت کرده‎اند.
 
این گزارش نشان می‌دهد که به طور متوسط از هر ۶۰ سازمان یا شرکت صهیونیستی در اراضی اشغالی هر هفته یک مورد، هدف حملات سایبری قرار می‌گیرد که که ۳۰ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.
در همین حال به گزارش «تایمز آو اسرائیل»، اداره سراسری سایبری و وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اعلام کردند که بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی اراضی اشغالی در روز‌های شنبه و یکشنبه هفته جاری، شاهد تعداد گسترده‌ای از حملات سایبری بودند.
 
این در حالی است که سیستم رایانه‌ای بیمارستان «Hillel Yaffe» همچنان در حال ترمیم است و بیانیه مشترک وزارت بهداشت و اداره سراسری سایبری اعلام کردند که بازیابی اطلاعات احتمالا تا چند ماه به طول خواهد انجامید.
 
بیمارستان مذکور در پی حمله سایبری ناچار به لغو جراحی‌های غیر ضروری خود شده و ادامه کار به جای استفاده از سیستم‌های رایانه‌ای به صورت سنتی و دست نویس انجام می‌شود.
 
اداره سراسری سایبری رژیم صهیونیستی به کسب و کار‌های اراضی اشغالی هشدار داده بود که به دلیل افزایش حملات سایبری، در این بار هوشیار باشند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *