لایحه رتبه‌بندی معلمان در اولویت بررسی صحن علنی مجلس قرار گرفت

10:43 - 25 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۶۹۳
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
نمایندگان با درخواست در اولویت قرار گرفتن لایحه رتبه‌بندی معلمان در مجلس موافقت کردند.
-  درخواست در اولویت قرار گرفتن لایحه رتبه بندی معلمان در دستور کار جلسه علنی امروز مجلس قرار گرفت.

احمد امیرآبادی فراهانی پیرو این موضوع در مجلس گفت: ما برای بودجه ۱۴۰۱ دوماه دیگر ورود کنیم و حتما باید ردیف مشخصی برای این قانون در نظر بگیریم لذا این مسئله باید به سرعت مورد بررسی قرار گیرد و انشالله تکلیف این لایحه مشخص شود.

وی بیان داشت: در حال حضار درباره ماهیت لایحه بحثی نداریم و انشالله به موقع به این مسئله ورود پیدا می‌کنیم. پیشنهادات خوبی درباره این لایحه در حال حاضر موجود است. ما هرچقدر در آموزش پرورش هزینه کنیم تبدیل به سرمایه خواهد شد.

الیاس نادران در مخالفت با در اولویت قرار گرفتن لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس گفت: در عین ضرورت این لایحه، باید بار مالی ناشی از آن هم پیش‌بینی شود. وقتی لایحه ۱۴۰۰ بررسی می‌شد دوستان آمدند و گفتند رتبه‌بندی تکلیفش روشن است و یک مبلغی را پیشنهاد دادند و آن مبلغ در بند (و) جا گرفت و قرار شد که معادل آن برنامه داشته باشند.

نادران بیان داشت: با این حال امروز صحبت از بار مالی ده‌ها برابر آن چیزی است که در بند (و) آمده است؛ اگر ما بار مالی آن را مشخص نکنیم، اگر ما محدوده اختیار آن را مشخص نکنیم نتیجه چه خواهد شد؟ نتیجه این خواهد شد که وعده خواهیم داد و آن مشکلاتی که سر اعضای هیئت علمی دانشگاه آمده، مجددا تکرار خواهد شد.

وی بیان داشت: خواهش من این است امروز که دولت و مجلس همراه هستند اول برآورد‌ها را در این زمینه یکسان کنند، تا معلوم باشد که محدوده آنچه که تصمیم گیری خواهیم کرد چه خواهد بود و این مسئله به رتبه‌بندی و بازنشستگان هیچ ارتباطی ندارد.

این نماینده مجلس اظهارداشت: خواهشم این است که مجلس و دولت با هم در این زمینه تصمیم بگیرند و به تصمیم جامع برسند که هم ابعاد اجتماعی و هم مالی آن دیده شود و در نتیجه جمعی در این زمینه تصمیم گرفته شود.

وی بیان داشت: اگر ممکن است دولت لایحه را پس بگیرد لذا باید بار مالی و حدود تامین مالی آن روشن شود؛ باید در این زمینه مشترکا تصمیم بگیریم این عجله کردن‌ها باعث می‌شود تا ما یک تصمیمی بگیریم و عملیاتی نشود و یک مطالبه‌ی را در کشور ایجاد کنیم و چندین میلیون نفر را از عزیزان فرهنگی و خانواده هایشان را در مقابل نظام قرار دهیم و با یک تصمیم کلیت نظام اقتصادی کشور آسیب ببیند.

نهایتا نمایندگان با ۱۶۸ رای موافق و ۶۴ رای مخالف و ۶ رای ممتنع با درخواست در اولویت قرار گرفتن لایحه رتبه‌بندی معلمان موافقت کردند.


امیری
|
-
|
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
0
0
فعلا که به هیات علمی ها از بودجه جاری دانشگاهها داره پرداخت میشه و کسی هم این خلاف قانون رو پیگیری نمیکنه
امیری
|
-
|
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
0
0
فعلا که به هیات علمی ها از بودجه جاری دانشگاهها داره پرداخت میشه و کسی هم این خلاف قانون رو پیگیری نمیکنه
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *