محمدحسنى: دو فيلم سينمايى از زندگی «حضرت خديجه(س)» و «امام حسین(ع)» تولید می‌شود

10:31 - 25 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۶۸۵
رییس سازمان هنرى رسانه‌اى اوج گفت: سازمان اوج فيلم سينمايى «حضرت خديجه (س)» به نويسندگى داوود ميرباقرى را در دست دارد كه ساخته مى شود و به زودى وارد مرحله پيش توليد مى شود و از آنجايى كه پروژه بزرگى است بعيد به نظر مى رسد كه به جشنواره فيلم فجر چهلم برسد.

خبرگزارى میزان - نششت خبرى احسان محمدحسنى رییس سازمان هنرى رسانه اى اوج ساعت ١٠ امروز یکشنبه ٢٥ مهرماه ١٤٠٠ با حضور اصحاب رسانه در محل سالن برگزارى نشست هاى سازمان اوج برگزار شد.

احسان محمد حسنى در نشست سازمان هنرى رسانه اى اوج گفت: سازمان اوج فيلم سينمايى «حضرت خديجه (س)» به نويسندگى داوود ميرباقرى را در دست دارد كه ساخته مى شود و به زودى وارد مرحله پيش توليد مى شود و از آنجايى كه پروژه بزرگى است بعيد به نظر مى رسد كه به جشنواره فيلم فجر چهلم برسد.

محمد حسنى: دو فيلم سينمايى از زندگی «حضرت خديجه(س)» و «امام حسین(ع)» تولید می‌شود

وى به ساخت فيلمى از زندگى سيدالشهداء اشاره و ابراز كرد: پيرامن زندگى امام حسين(ع) نيز سازمان هنرى رسانه اى اوج فيلمى در دست توليد دارد كه در حال گذران مراحا آن هستيم اما آنچه كه بايد بگويم اين است كه امكان ساخت فيلم در مورد زندگى ائمه معصومين(ع) به شكل مستقيم وجود ندارد و فيلم هايى كه در اين حوزه توليد مى شود به شكل غير مستقيم ساخته خواهد شد همچون سريال سلمان فارسى كه به كارگردانى داوود ميرباقرى كه موضوع آن شكوه و عظمت حضرت محمد (ص) است اما ز قالب زندگى سلمان فارسى به تصوير كشيده مى شود.

دست تمام کسانی که در این ده سال به اوج اعتماد کردند را می‌بوسم و از همه فرماندهان و همچنین رهبر معظم انقلاب تشکر می‌کنم که با رهنمودهایشان مارا دلگرم کردند

اوج ستاد کم عده و چابکی دارد. بلایی که بر جان بسیاری از دستگاه‌های دولتی افتاده که به دلیل عده و تعداد بالای نیرو‌ها و پرداخت حقوق‌های ده‌ها و صد‌ها میلیاردی، توان مالی کار فرهنگی ندارند.

سازمان اوج در این ده سال با کمترین نیرو و چابک کار را جلو برد. ما، اما اجازه چاق شدن و فربه شدن سازمان را به هیچ وجه نداده ایم.برای اوج به هیچ وجه تجهیزات خریداری نکرده ایم و هر آنچه در آمد داشته ایم را در تولید سرمایه گذاری کردیم.

به عنوان مثال، سال گذشته ۱۸ میلیارد کمک دریافت کرده و بیش از ۹۰ میلیارد درآمد داشته ایم که بخشی از فروش آثار بوده و بخشی از آن مشارکت‌ها بوده است.

مثلا به وقت شام در کره ۱۰۰ هزار دلار و تایوان ۷۰ هزار دلار درآمد داشته که ما تجربه موفقی بوده است.

بخشی از فعالیت اوج دیده بانی است. زمانی که ما «بادیگارد» را ساختیم و در آن گفتیم بترسید از روزی که این کشتی سوارخ بشه، هنوز نه دی ۹۶ رخ داده بود نه آبان ۹۸.

ما در این فیلم تذکر دادیم که شخصیت نظام را از افراد تکفیک کنید. اوج دیده بان است و مطالبه گراست.

زمانی که بحث مطالبات مردم و اعتراضات مطرح شد اوج فیلم سینمایی خروج را به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا را ساخت.

زمانی که کشور درگیر موضوع مهم تهدید داعش بود و تا ۴۰ کیلومتری ایران آمده بود با سفارش شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی «به وقت شام» و سریال «پایتخت ۵» را ساختیم. در این حوزه نزدیک به ۲۰۰ اثر مستند در سوریه و عراق ساخته شد.

ما سعی کرده ایم ببیینم دستگاه‌های دیگر چه خطا‌های داشته اند از آن دوری کنیم و یکی از آن خطا‌ها ورود به مسایل اقتصادی است که جزو خطوط قرمز ما بوده است و تا زمانی هم که این تیم مسئولیت سازمان را برعهده دارد، وارد این حوزه‌ها نخواهیم شد.

محمد حسنى: دو فيلم سينمايى از زندگی «حضرت خديجه(س)» و «امام حسین(ع)» تولید می‌شود

برخی تصور می‌کنند که اوج، چون متعلق به حاکمیت است پس از دغدغه‌های مردم فاصله دارد در حالیکه تلاش کردیم برای مردم کار کنیم و تعداد مخاطبین این را نشان می‌دهد.

در تمام این ده سال امید را ترویج بدهیم و کار ناامیدکننده خط قرمز ما بوده است.

نزدیک به ۵ هزار هنرمند و ۱۳۰ موسسه با حمایت اوج به صورت تخصصی راه اندازی و وارد فعالیت شدند و ۲۳ هزار محصول سازمان اوج را آن‌ها تولید کرده اند و همه این تولیدات برای مردم بودند. در سینما «به وقت شام» جزو پر فروش‌ها و در تلویزیون سریال «پایتخت» پرمخاطب‌ترین فصل پایتخت بود و همچنین در وی او دی با آقازاده پرمخاطب‌ترین بودیم. پس مردم دغدغه هایشان را در کارما دیدند

در نمایش میدانی در نزدیک به ۲۰ استان نمایش‌های وسیع و اثربخش اجرا کردم و در بخش مستند آثار اوج جزو پر مخاطب‌ترین آثار موسسه اوج بوده.

باید از زنان و دختران سرزمینم عذرخواهی کنم که شاید در طی این ده سال به خانم‌ها کم توجهی شده است.

البته مجموعه مستند «پا به ماه» که اخیرا پخش آن شروع شده در همین راستا است، اما همه کار‌هایی که شده کافی نیست و اگر ایده ال بخواهیم نگاه کنیم چیزی شبیه به اوج باید برای خانم‌ها راه بیافتد و بابت این کم کاری باید عذرخواهی کنم.

حلالیت بعدی من از خانواده شهدا است. ما بیش از ۲۳ هزار اثر تولید کردیم که حتماً میوه کرم خورده در ان حجم از آثار هست و برای تک تک آثاری که شاید قلب خانواده شهدا را بدرد آورده عذرخواهی میکنیم.

در حوزه دفاع مقدس و جنگ تحمیلی هم همچنان کاری که از ما توقع داشته اند را انجام ندادیم و حق مطلب را ادا نکردیم.

ما هیچ محدودیتی برای اینکه کسی بخواهد در حوزه دغدغه‌های مردم و انقلاب اسلامی کار کند نداریم حتی اگر یک کارگردان آمریکایی باشد.

در حوزه قرارداد‌های حوزه موسیقی در مرکز ماوا هم اساساً اوج اینگونه است که تلاش می‌کنیم برخلاف دستگاه‌های دیگر حق الزحمه هنرمندان را درست و به موقع و قبل از تمام شدن کار پرداخت کنیم.

در قرارد‌های سینمایی و تلویزیونی نیز ما به موقع و با ادب پرداخت می‌کنیم، اما به جرات می‌گویم که همین به موقع و با ادب پرداخت کردن باعث شده که کار‌های ما ارزان‌تر از دستگاه‌های دیگر تمام شود

درباره تولید اثر درباره پیامبر اکرم(ص) برنامه داریم، اما نه بصورت مستقیم. تجربه نشان داده که اگر مستقیم پرداخته شود به مشکل می‌خورد.

مختارنامه در حاشیه کربلا ساخته شد و شاید اگر آقای میرباقری هم میخواستند مستقیم به امام حسین ع بپردازند کار ایشان هم به سرنوشت اثر آقای شهریار بحرانی دچار می‌شد و به همین دلیل ما پروژه حضرت خدیجه را در دستور کار داریم و فکر می‌کنیم از طریق حضرت خدیجه به وجود پیامبر و از طریق عمار یاسر یه امیرالمومنین (ع) و سریال نائله به سیدالشهدا (ع) نزدیک بشویم.

اوج در کنار علقه‌های مذهبی به موضوعات ملی هم علاقه‌مند است و سریال‌های «مستوران» و «عیاران» شروع این ماجراست.

محمد حسنى: دو فيلم سينمايى از زندگی «حضرت خديجه(س)» و «امام حسین(ع)» تولید می‌شود

درخصوص شاهنامه نیز این آمادگی را داریم که از این ظرفیت بزرگ استفاده کنیم.

در شرایطی که با سریال‌های کره‌ای و ترکیه‌ای در تنگنا قرار گرفته ایم آمادگی تولید اثر براساس شاهنامه داریم و با لطف حضور کارگردان‌هایی که در آینده خواهند آمد آثاری را تولید خواهیم کرد که قابلیت عرضه جهانی داشته باشید.

نگاه ما به پخش همان پخش رسمی است و بنایی برای راه اندازی وی او دی و یک پلتفرم مستقل را نداریم و هرکس پیشنهاد بهتری ارائه کند با او کار می‌کنیم.

قرارداد‌های جدیدی را با برخی وی او دی‌ها برای تولید سریال داریم. آخرین تجربه‌ای هم که داشتیم «آقازاده» تجربه بسیار خوبی بود و سود ما از «آقازاده» نزدیک به ۸ میلیارد تومان بود.

اوج حتما به کنسرت و برگزاری کنسرت بصورت جدی فکر می‌کند.

ما حتی در دوران کرونا به شکل‌های مختلفی از عرضه هم فکر کردیم که یکی از آن‌ها اکران آنلاین بود که به همت آقای حاتمی کیا با فیلم خروج شکل گرفت.

دیگری سینماماشین بود که تجربه موفقی محسوب می‌شد. هیات ماشین که بچه‌های ماوا برگزار کردند هم تجربه دیگری بود، اما چه برای آثار اوج و چه آثار غیر از تولید اوج هم تمایل به برگزاری کنسرت داریم.

برای اینکه شائبه‌ای مطرح نشود عرض می‌کنم که نامه‌ای تحت گزارش کار ده ساله خدمت مقام معظم رهبری ارسال شد و ایشان تقریظ پر از مهر خطاب به بچه‌های سازمان اوج نوشتند.

درخصوص مشارکت سازمان اوج در سریال موسی و تمایل آقای حاتمی کیا با این همکاری، صحبت‌هایی مطرح شد، اما دیگر پیگیری بعدی انجام نشد و هر زمان که آقای حاتمی کیا و سازمان صدا و سیما بخواهند با افتخار در کنار سریال حضرت موسی و سریال حضرت سلیمان خواهیم بود.

درباره تولید پروژه در خصوص حاج قاسم، اگر بنیاد مکتب حاج قاسم بخواهد با افتخار در کنار دوستان خواهیم بود.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *