صرفه‌جویی ۳۶ میلیون لیتری در مصرف سوخت مایع

11:35 - 25 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۶۸۰
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان گفت: با انجام پروژه گاز رسانی به ۲۸ واحد صنعتی سیستان و بلوچستان به مقدار سالیانه ۳۶ میلیون لیتر در مصرف سوخت مایع صرفه‌جویی می‌شود.
- طبق اعلام  شانا، رضا پنجابی با اعلام این خبر که  گازرسانی به محور صنعتی کوره‌داران ایرانشهر با اجرای حدود ۸ کیلومتر خط تغذیه ۱۰ اینچ و بیش از ۳۰ کیلومتر خط توزیع و یک ایستگاه تقلیل فشار تی‌بی‌اس با ظرفیت ۱۰۰۰۰ مترمکعب در ساعت و هزینه ۱۷ میلیارد تومان تکمیل شد، گفت: با انجام این پروژه، گازرسانی به ۲۸ واحد صنعتی کوره‌دار تکمیل شد که با توجه به اقدام‌های انجام‌شده و استقبال واحد‌های صنعتی، اکنون تعداد ۱۸ واحد به شبکه سراسری گاز متصل شده و اولین تولید آجر با استفاده از گاز طبیعی در این استان به بهره‌برداری رسیده است.

به گفته وی، ظرفیت ایجاد شده برای این مشترکان حدود ۱۴ هزار مترمکعب در ساعت است و ۱۰ واحد دیگر در حال اجرای شبکه داخلی و ایستگاه هستند تا به شبکه سراسری گاز متصل شوند. با انجام این پروژه به مقدار سالیانه ۳۶ میلیون لیتر در مصرف سوخت مایع صرفه‌جویی می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین با اجرای خطوط اختصاصی گاز طبیعی ظرفیت استفاده از گاز برای کارخانه بافت بلوچ و ۲ کارخانه آسفالت در ایرانشهر فراهم شده است.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *