قالیباف: مجلس یازدهم درباره محرمانه بودن اموال مسئولان هیچ مصوبه‌ای نداشته است

9:41 - 25 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۶۶۸
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم درباره محرمانه بودن اموال مسئولان هیچ مصوبه‌ای نداشته است، فرآیند تصویب این قانون در مجلس کاملاً مشخص است و نمایندگان در این خصوص تصمیم نگرفته‌اند لذا این تصمیم مربوط به مجلس هشتم است و در فرآیند دیگری بررسی و تصویب شده است.

- محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: فرارسیدن سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت صاحب الزمان (عج) را به تمامی عدالت جویان، حقیقت طلبان و مسلمین جهان تبریک و تهنیت می‌گویم.

وی ادامه داد: این روز عید امید و انتظار برای برقراری عدالت در سراسر جهان و از بین بردن تاریکی، ظلم و ناعدالتی است، تمامی عالم در سایه حضور امام زمان (عج) به آسایش و راحتی دست خواهند یافت، ان شاالله و از شر ستمگران و چپاولگران رها خواهند شد، سلامتی و تعجیل در ظهور آن حضرت را از خداوند متعال مسئلت دارم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در خصوص مطالبی که در روز‌های اخیر بدون بررسی دقیق در برخی رسانه‌ها انتشار یافت توضیحاتی لازم است.

وی تاکید کرد: مجلس یازدهم درباره محرمانه بودن اموال مسئولان هیچ مصوبه‌ای نداشته است، فرآیند تصویب این قانون در مجلس کاملاً مشخص است و نمایندگان محترم در این خصوص تصمیم نگرفته‌اند لذا این تصمیم مربوط به مجلس هشتم است و در فرآیند دیگری بررسی و تصویب شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: از اصحاب رسانه تقاضا دارم در خصوص بیان مطالب دقت بیشتری داشته باشند و موضوعات را پس از بررسی اطلاع رسانی کنند؛ باید در رابطه با فعالان رسانه و خبرنگاران محترمی که با بررسی‌های دقیق خود در این خصوص روشنگری کردند، تشکر کنم.

قالیباف با اشاره به حوادث منطقه غرب آسیا، بیان داشت: منطقه غرب آسیا در شرایط حساسی قرار دارد؛ طرح‌های پیچیده‌ای برای درگیر کردن کشور‌های منطقه در جنگ‌های داخلی مطرح است. همچنین اختلاف افکنی میان کشور‌های منطقه برای جلوگیری از به وقوع پیوستن همکاری‌های اقتصادی و ایجاد صلح پایدار در سراسر منطقه در دستور کار آمریکا و نیرو‌های وابسته به آن‌ها قرار دارد.

وی بیان داشت: حوادث دلخراشی همچون کشتار مردم بیگناه در مسجد فاطمیه قندهار و تلاش برای ایجاد یک جنگ داخلی در افغانستان، آشوب‌های مسلحانه و غیر قانونی در لبنان، تفرقه افکنی در عراق و اظهارات دروغ و تحریک آمیز از سوی برخی سران کشور‌های منطقه در یک هفته گذشته، این دسیسه‌ها را آشکارتر از قبل می‌کند.

قالیباف گفت: جمهوری اسلامی ایران خواهان حفظ صلح و امنیت در سراسر منطقه است و در هر کشوری اراده مردم را فصل الخطاب و منشأ رهایی از اختلافات و عامل خنثی شدن توطئه‌ها می‌داند، هر گونه ایجاد تفرقه و یا اقداماتی که امنیت را در سراسر منطقه نقض کند محکوم است و همه کشور‌ها باید در راستای برقراری صلح و ثبات پایدار و افزایش روابط اقتصادی درون منطقه‌ای تلاش کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از وزارت محترم امور خارجه می‌خواهیم که در این شرایط حساس و در راستای حفظ امنیت و ثبات منطقه ضمن انجام اقدامات لازم، مواضع حکیمانه و عاقلانه جمهوری اسلامی ایران را فعالانه منعکس و پیگیری کنند.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *